Наразі в цьому довіднику є 53 імена, що починається з літери Р.
Рабство
У роботі описується система суспільних взаємин, коли одні персонажі перебувають у власності в інших персонажів чи держави. Можливі суттєві припущення та відхилення від існуючих у сучасності норм права та моралі.

Ранковий секс
У роботі описуються сексуальні акти, які відбуваються у ранковий час.

Расизм
У роботі описуються персонажі, чия ідеологія світогляду має на увазі прояв ворожого чи дискримінуючого ставлення до персонажів інших рас, вираз неприязні до них чи обмеження їхніх соціальних прав.

Ревнощі
У роботі значної уваги приділяється темі ревнощів.

Революції
У роботі описується відкритий організований виступ будь-яких соціальних груп чи класів проти політичної влади, що призводить до зміни політичного устрою.

Реінкарнація
Робота зосереджена на персонажі чи персонажах, які отримують шанс на нове життя після смерті, найчастіше у новому тілі. Не слід плутати з попаданцями.

Рейтинг за лексику
Високий рейтинг роботи обумовлений переважно використанням нецензурної лексики.

Рейтинг за насилля / Рейтинг за жорстокість
Високий рейтинг роботи обумовлений переважно графічними і в подробицях сценами насилля та/або жорстокості.

Рейтинг за секс
Високий рейтинг роботи обумовлений переважно графічними та/або детальними сценами сексуального характеру.

Релігійна нетерпимість
У роботі описуються персонажі, які за особистими релігійними переконаннями виявляють вороже, дискримінуюче або упереджене ставлення до інших релігійних вірувань та/або практик.

Релігійний фанатизм
У роботі описується сліпа, доведена до крайньої міри відданість релігійним ідеям і прагнення до неухильного дотримання їх у практичному житті.

Релігійні теми і мотиви
У роботі суттєву роль відіграє справжнє чи вигадане віросповідання, релігія чи культ.

Репетитори
Сюжет роботи зосереджений на житті та діяльності персонажів-репетиторів.

Репетиції
У роботі значної ролі грають репетиції.

Ресторани
Сюжет роботи зосереджений на діяльності ресторанів, їх клієнтів та персоналі.

Ретеллінг
Переказ подій одного канону за умов іншого канону.

Рибалка
Сюжет роботи зосереджено на рибалці та її учасниках.

Риммінг
У роботі описується сексуальна практика, у якій анус стимулюється з метою викликати сексуальне збудження чи доставити сексуальне задоволення з допомогою рота, включаючи губи, язик чи зуби.

Ритуали
У роботі значну увагу приділено обрядовим церемоніям чи проведенню ритуалів, найчастіше релігійного чи містичного характеру.

Ритуальні послуги
Сюжет роботи зосереджений на персонажах, чия професійна діяльність полягає у наданні ритуальних послуг.

Рівні стосунки
У роботі описуються персонажі, які перебувають у тісних дружніх чи любовних стосунках, які рівні за соціальним статусом, віком чи майновим станом.

Рідкісні захворювання
Робота описує персонажів, що підлягають захворюванням, які впливають на лише дуже малу частину світового населення. Може бути і реальним, і вигаданим.

Різдво
Події розгортаються в період святкування Різдва або тісно пов’язані з цим святом.

Різниця в віці
Задіяні в романтичних чи сексуальних відносинах персонажі досягли віку згоди, але один із персонажів істотно старший за іншого.

Різниця культур
У роботі суттєва увага приділяється відмінностям між культурами та мовами, носіями яких є персонажі, а також проблемам комунікації, що виникають з цієї різниці – розбіжності традицій, проблемі дослівного перекладу, суперечок у значеннях слів і виразів.

Різновікова дружба
Робота зосереджена на вкрай тісних несексуальних відносинах між персонажами з істотною різницею у віці, що характеризуються дуже високим рівнем емоційної близькості.

Різностатева дружба
Робота зосереджена на вкрай тісних несексуальних відносинах між різностатевими персонажами, що характеризуються високим рівнем емоційної близькості.

РОV
РОV (point of view – точка зору). Мається на увазі головний персонаж твору, очима якого читач дивиться на події, що відбуваються.

Роботи
Сюжет роботи зосереджений на житті та діяльності персонажів-роботів чи роботоподібних істот.

Розбійники
Сюжет роботи зосереджений на житті і діяльності персонажів, котрі займаються розбоєм і грабунком, зазвичай, на дорогах.

Розведення тварин
Зазвичай цей тег використовується, коли головний герой або інший значущий персонаж займається тваринництвом/розведенням тварин. Цей тег також можна використовувати, якщо вирощувані істоти не є традиційними тваринами (велика рогата худоба), але вони все одно служать тій самій меті.

Розвиток стосунків
Робота зосереджена на романтичних чи сексуальних відносинах персонажів, охоплюючи розвиток цих відносин із самого зародження до логічного для історії чи емоційно задовільного фіналу.

Роздвоєння особистості
У роботі описуються персонажі, поведінка та характер яких справляють враження, що в одному тілі існує кілька виражених особистостей, найчастіше повних протилежностей, найчастіше внаслідок фантастичних чи містичних причин. Не має відношення до реального психологічного розладу (мітка «Дисоціативний розлад ідентичності»).

Розкриття магії
Робота будується на сюжетному тропі, в якому персонаж або персонажі мають магію і ховають її в таємниці від інших. Центральну роль грає тема розкриття таємних магічних сил персонажа (навмисного чи випадкового): його душевних переживань, реакції оточуючих, і навіть неминучих наслідків.

Розкриття особистостей
Робота будується на сюжетному тропі, в якому персонаж чи персонажі приховують свою справжню особу від інших. Центральну роль грає тема розкриття таємниці особистості (навмисного чи випадкового): душевних переживань персонажів, реакції оточуючих і навіть неминучих наслідків.

Розлад сприйняття кольорів
У роботі описуються персонажі, схильні до розладу колірного сприйняття, що веде до зниженої здатності або повної нездатності розрізняти всі або деякі кольори.

Розлади шизофренічного спектру
У роботі описуються персонажі, схильні до розладів особистості, які, як правило, мають ряд клінічних особливостей, схожих з шизофренією.

Розлука / Прощання
У роботі суттєва увага приділяється темі прощань чи розлуки.

Розмови
Важливу роль в роботі грають розмови між персонажами.

Розплата
У роботі значної уваги приділяється темі розплати.

Розрив зв’язку
У роботі описуються персонажі, об’єднані особливим зв’язком, найчастіше містичного чи фізіологічного походження, який вони розривають з тієї чи іншої причини.

Розумні тварини
У роботі істотну роль відіграють тварини, наділені інтелектом, що відповідає людському або перевершує його.

Розчарування
У роботі значної уваги приділяється темі розчарування.

Роман на стороні
Сексуальні стосунки, романтична дружба або пристрасна прихильність між двома людьми без відома дружини (чоловіка, хлопця або дівчини тощо) тієї людини, яка крутить роман на стороні.

Романтизація
В роботі романтичним чином відображаються явища, які носять очевидно негативний характер.

Романтика
Робота зосереджена на персонажах, які відчувають почуття любові або сильний потяг до інших персонажів, а також на описі станів, дій і емоцій, що супроводжують це почуття.

Романтична дружба
Робота зосереджена на дуже тісних, але очевидно несексуальних відносинах між друзями, які виражаються через певний ступінь фізичної близькості, найчастіше нехарактерну для сучасних західних суспільств (тримання за руки, обійми та поцілунки, масажі, спільний сон тощо).

Руйнування стереотипів
У роботі суттєва увага приділяється руйнуванню стереотипів.

Руйнування четвертої стіни
У роботі використовується художній прийом, який передбачає, що один чи кілька із задіяних у роботі персонажів усвідомлюють, що існують у рамках художнього твору.

Русалки
У роботі істотну роль грають русалки та русалчині народи.

РХП (Розлад харчової поведінки)
У роботі описуються персонажі, схильні до низки поведінкових синдромів, пов’язаних з порушеннями в прийомі їжі.

Рятування життя
У роботі суттєву роль відіграють персонажі, які рятують інших персонажів у смертельно небезпечній ситуації.

Рятування світу
У роботі значної ролі грає порятунок світу.