FAQ

Питання та відповіді (FAQ)

Фанфік – це розповідь, у якій автор використовує персонажів та світи, придумані кимось іншим, складає власні історії про це. Детальніше у Вікіпедії.

Оріджинал – це історія, персонажі та світ, в якому відбуваються події, вигадані самим автором твору.

Фандоми, направленість, жанр, рейтинг, розмір, пейринг.

  • Якщо Ви самі вигадали світ, персонажів та подіїї свого твору, обирайте фандом “Оріджинали”.
  • Якщо необхідного фандому намає у списку, Ви можете створити новий. Наприклад, “Гаррі Поттер”, “Усі жінки відьми”, “Теорія великого вибуху” і т.д. При написанні назви фандому у поле лапки ставити не треба. Якщо ви будете писати щось на кшталт “Мій фанф”, “Новий фандом”, “Перший розділ” і т.н., чим ніяк не охарактеризуєте тему, на яку пишете роботу, та адміністрація буде змушена це видалити.
  • Пейринг.

Це список персонажів твору. Впишіть у потрібне поле повні імена персонажів, кожного по черзі. Певні імена вже можуть бути у списку. Якщо потрібного імені немає, напишіть своє, не забуваючи писати без помилок та з великої літери.

  • Рейтинг

Це критерій, який визначає характер відвертих сцен у фанфіку та їх кількість, а також обмеження і аудиторію. На сайті fanfic.com.ua діє система рейтингів, аналогічна Системі рейтингів Американської кіноасоціації (МРАА).

Ggeneral audience (англ. “загальна аудиторія”). Фанфіки, які можна читати будь-якій аудиторії. Досить небагато робіт можна віднести до цього рейтингу, оскільки навіть найменший натяк на жорстокість або поцілунки ним не передбачено. Зазвичай, твори цього жанру це гумор або легки тексти без романтики.

PG -13 – parents strongly cautioned (англ. “наполегливе попередження батькам”). Фанфіки, у яких можуть бути описані романтичні стосунки та/або присутні натяки на насильство та інші важкі моменти. Цифра у назві вказує на можливий вміст інформації, не рекомендованої для перегляду особами молодше 13 років. Більша частина робіт гумористичного напряму відноситься саме до цього рейтингу. Крім того, філософські замальовки, тексти жанру Флафф та пригодницькі розповіді з незначним вмістом насилля також належать до цього рейтингу.

R – restricted (англ. “обмежений”, “заборонений”). Фанфіки, в яких присутні еротичні сцени або насильство без детального графічного опису. З цього рейтингу починаються

NC-17

NC-21

  • Розмір

Міні

міді

Максі

драбл