Щоденники війни 🇺🇦 Статті 🇺🇦 ВІРШІ

Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Перекладати чи агітувати?

Page 1 of 3Next

Доброго та спокійного всім дня!

Вчора, мандруючи по сайту та читаючи різні коментарі на різних форумах, мене відвідала божевільна ідея, мрія... чи навіть мета.

Чому б нам не залучати росіян до української? Що я маю на увазі? Вже не раз довелося бачити записи, де питали про переклад робіт саме росіян українською мовою. І мені стало цікаво, а чому б їм самим не створювати тут свої сторінки та не адаптовуватись у нас, як ми це робили свого часу у них? І я не говорю про власне переклад, добрі люди, друзі, що допоможуть з цим точно найдуться! Але якщо вони зможуть вивчити для початку декілька слів, потім речень — це вже буде маленькою перемогою.

P.S.: є росіяни які готові намагатись читати українською і мене це неймовірно тішить!

Дуже прошу прочитати інші коментарі, бо в багатьох на швидку руку складується враження, що я пропоную "йти й агітувати росіян на їх сайтах іти сюди" ЦЕ НЕ ТАК!!!

Щоб не загострювати увагу на політиці чи расизмі, виділю два основних питання, які власне я і намагалася підняти: 1)Чи це добре, якщо росіяни самі будуть тут викладати свої роботи українською, а не під ніком українця, що допоміг з перекладом. 2) Чи мешканці сайту взагалі проти перекладів фанфіків росіян?

07.06.2022 закриваю тему для обговорень. Відпала така необхідність

Новини сайту за 6.06.2022 – Важливе доповнення в правилах: згідно колективного рішення користувачів сайту fanfic.com.ua через відкрите голосування відтепер не можна публікувати переклади робіт російських авторів, роботи за фандомами на російські книги, фільми, комікси, мультфільми тощо, а також роботи, які несуть російські нарративи.

Голосування проводилося тут:

https://mobile.twitter.com/UaFanfic

Хто не підписаний, раджу підписатись (бо проґавите щось важливе, як я)

donqna, Мізалекордія and 19 other users have reacted to this post.
donqnaМізалекордіяAnzhelika BoichukПринцеса Азкабануcuratarta@gmail.comallihandroAlexLuteceГераyahidkaKapustyanochkaВидалений користувач Uki NararøyceTulluanчортення оленяhwanhimYstavaylyalyaAzuimikitchenbay

Я не бачила жодного росіянина який за для зручності українця перейшов або спробував говорити українською.

Та все ж, якщо є такі бажаючі, то в чому проблема їм тут зарегеструватись та писати українською? Але хіба такі є? Власне ця ідея трохи не доречна зараз.

donqna, неперевершений огурчик and 11 other users have reacted to this post.
donqnaнеперевершений огурчикcuratarta@gmail.comKapustyanochkaВидалений користувач Uki NaraTulluanhwanhiYstavaBluetailAlexandra StarlingAzuimilontdk

Це фантастика. Й з часом моя впевненість щодо того, що чим менше росіяни проявляють до українського інтерес, тим безпечніше. Погоджуюсь з Densewood і не думаю, що ідея "залучати й адаптувати" ворога взагалі коли-небудь стане доречною. "Руського міра" і так більш ніж забагато. Не потрібно його власними зусиллями примножувати.
Прошу вибачення, якщо мої слова образили чиїсь почуття, але вважаю, що цю тему не потрібно далі розвивати.

donqna, Мізалекордія and 12 other users have reacted to this post.
donqnaМізалекордіянеперевершений огурчикAlexLuteceГераyahidkaВидалений користувач Uki NaraTulluanDensewoodДоленькаhwanhichidiloraBluetail
Цитувати Densewood від 18.05.2022, 15:10

Я не бачила жодного росіянина який за для зручності українця перейшов або спробував говорити українською.

Та все ж, якщо є такі бажаючі, то в чому проблема їм тут зарегеструватись та писати українською? Але хіба такі є? Власне ця ідея трохи не доречна зараз.

Є, я здивувалася не менше вашого від її рішення!

Цитувати Ystava від 18.05.2022, 16:08

Це фантастика. Й з часом моя впевненість щодо того, що чим менше росіяни проявляють до українського інтерес, тим безпечніше. Погоджуюсь з Densewood і не думаю, що ідея "залучати й адаптувати" ворога взагалі коли-небудь стане доречною. "Руського міра" і так більш ніж забагато. Не потрібно його власними зусиллями примножувати.
Прошу вибачення, якщо мої слова образили чиїсь почуття, але вважаю, що цю тему не потрібно далі розвивати.

Знаєте, я не приховую, що сиділа раніше на фікбуці, і не приховую, що від початку війни там нічого не викладую і не читаю, не приховую, що мене просто роздавила і глибоко засіла образа за ігнор чи зомбованість майже всіх з ким я там спілкувалась більш близько... Але є одна-однісінька людина яка підтримала, яка живе там, але засуджує дії їх влади... і так, вона виявила бажання спробувати почитати тут, навіть багато чого зрозуміла.

А щодо якогось примноження, то думаю доцільно зробити логічний висновок, що зомбовані та агресивні росіяни "хохлацької" вчити не будуть, бо вони нас за нижчий народ тримають.

Сюди ж і додам, що я б не хотіла наштовхнутись на переклад російського автора, коли він нас цурається, або й гірше — вірить та пропагандує "спецоперацію". Бо переклади будуть... питання які? і чиї? Як це перевіряти?

Тому я йду від зворотнього, якщо припустити, що рос.автор зарееструється під своїм нікнеймом, а так і треба, щоб доказати свої авторські права (це все мої фантазії) та не втратити укр. читачів, то цей автор ніби заявлятиме рос.читачам, що він підтримує Україну! Хіба не так? І мабуть кожен знає, що думка кумира для багатьох послідовників має не малу роль! То чому нормально бомбити повідомленнями: "..схаменіться, тут пекло...", знайомим, та й ні, просто всім, але не нормально спонукати на свою сторону тих у кого можуть бути тисячі послідовників?

donqna, неперевершений огурчик and 2 other users have reacted to this post.
donqnaнеперевершений огурчикГераhwanhi

Не існує хорошої росні. Їм не можна навіть чіпати нашу мову. Це культурна апропріація. Нашо вам тягнути в наш інфо простір паскудний народ, який нищив нашу мову і нас особисто століттями? Вам без них сумно живеться? Нам без них чудово. Є бажаючи допомагати паскудам, які влаштували нам геноцид? Бажаючі?

donqna, Мізалекордія and 13 other users have reacted to this post.
donqnaМізалекордіянеперевершений огурчикLanaBeletsГераyahidkaKapustyanochkaВидалений користувач røyceTulluanДоленькаMeteliahwanhiYstavaBluetail

це буквально найгірша ідея, яка тільки могла комусь прийти в голову. тягнути токсичний і бридкий роснявий фандом до українського, який лише почав недавно набирати обертів... вчити людей, які століттями знищували нашу мову і культуру української? це якийсь жарт? господи, не позорьтесь, будь ласка, і зніміть рожеві окуляри, якими ви так дивитесь на "нє такіх рускіх"

Мізалекордія, неперевершений огурчик and 10 other users have reacted to this post.
Мізалекордіянеперевершений огурчикГераyahidkaKapustyanochkaВидалений користувач TulluanDensewoodMeteliahwanhiYstavaBluetail

Можливо я справді в рожевих окулярах, тут не буду спорити.

Але: я говорю українською, і мені ніхто цього не забороняв, це був мій власний вибір! Та й не знаю кому забороняли, але знаю тих хто лінився, та цурався!

Але: незважаючи, що у рідних розбомбили дім і вони ледь вижили, я пам'ятаю, що є росіяни які виходили на нашу підтримку і їх посадили, побили, що є білоруси, які пішли до нас в добровольці.

Можливо я справді в рожевих окулярах, але я просто не можу все ділити на чорне і біле.

неперевершений огурчик, Tulluan and hwanhi have reacted to this post.
неперевершений огурчикTulluanhwanhi
Цитувати YayaTyts від 18.05.2022, 18:31

Можливо я справді в рожевих окулярах, тут не буду спорити.

Але: я говорю українською, і мені ніхто цього не забороняв, це був мій власний вибір! Та й не знаю кому забороняли, але знаю тих хто лінився, та цурався!

Але: незважаючи, що у рідних розбомбили дім і вони ледь вижили, я пам'ятаю, що є росіяни які виходили на нашу підтримку і їх посадили, побили, що є білоруси, які пішли до нас в добровольці.

Можливо я справді в рожевих окулярах, але я просто не можу все ділити на чорне і біле.

Є така гидка річ, як маніпуляція свідомістю. Часто її використовують не навмисне, а просто людина дбає про свою зручність.  Ось вам приклад, просто щоб обдумати.  Мовою спілкуватись вам ніхто не забороняє, але кажуть, що їм не зручно, вони поки що не розуміють, але з часом будуть вивчати (та не вчать, бо лінь) А ти поки увійди в становище, й зроби їм зручно. ось так, вони нав'язують свої стандарти, а ми навіть не помічаємо.  Й це найгірше, бо ніби все з власної волі, ніби все по бажанню, та чомусь нам чомусь доводилось грати за їх правилами.

Знову ж таки: якщо людина сама захоче писати українською й викладати тут свої роботи, то це її право, як таких перепон я не бачу. Але просити авторів російських з фікбуку(або інших платформ) переходити сюди й агітувати писати їх нашою мовою здається мені дикою.

неперевершений огурчик, Uki Nara and 6 other users have reacted to this post.
неперевершений огурчикUki NaraPsychorøyceTulluanMeteliahwanhiYayaTyts
Цитувати Densewood від 18.05.2022, 18:53
Цитувати YayaTyts від 18.05.2022, 18:31

Можливо я справді в рожевих окулярах, тут не буду спорити.

Але: я говорю українською, і мені ніхто цього не забороняв, це був мій власний вибір! Та й не знаю кому забороняли, але знаю тих хто лінився, та цурався!

Але: незважаючи, що у рідних розбомбили дім і вони ледь вижили, я пам'ятаю, що є росіяни які виходили на нашу підтримку і їх посадили, побили, що є білоруси, які пішли до нас в добровольці.

Можливо я справді в рожевих окулярах, але я просто не можу все ділити на чорне і біле.

Є така гидка річ, як маніпуляція свідомістю. Часто її використовують не навмисне, а просто людина дбає про свою зручність.  Ось вам приклад, просто щоб обдумати.  Мовою спілкуватись вам ніхто не забороняє, але кажуть, що їм не зручно, вони поки що не розуміють, але з часом будуть вивчати (та не вчать, бо лінь) А ти поки увійди в становище, й зроби їм зручно. ось так, вони нав'язують свої стандарти, а ми навіть не помічаємо.  Й це найгірше, бо ніби все з власної волі, ніби все по бажанню, та чомусь нам чомусь доводилось грати за їх правилами.

Знову ж таки: якщо людина сама захоче писати українською й викладати тут свої роботи, то це її право, як таких перепон я не бачу. Але просити авторів російських з фікбуку(або інших платформ) переходити сюди й агітувати писати їх нашою мовою здається мені дикою.

Так, або я не так висловилась, або мене не так зрозуміли:

1) ну, маніпуляції мене мало такі турбують, бо з українцями я принципово розмовляла і розмовляю українською, а от мова якою мені відповідали, то вже звичайно сумна частина, але не мені їх лінь лікувати, сьогоднішнє суспільство вилікує!

2) я не спонукаю на рос. сайтах закликати йти сюди й перекладати українською, ні! Мені не подобається ідея, що українець буде під своїм ніком викладати переклад робіт, що написали росіяни. Добре якщо у тих вистачить мужність самим це тут робити!

І ще відразу додам, я краще буду читати не дуже вдалий гуглівський переклад коментарю ніж російськомовний (до робіт це не відноситься, там я неякісного перекладу бачити не хочу геть)

неперевершений огурчик has reacted to this post.
неперевершений огурчик

 

Цитувати YayaTyts від 18.05.2022, 14:37

Доброго та спокійного всім дня!

Вчора, мандруючи по сайту та читаючи різні коментарі на різних форумах, мене відвідала божевільна ідея, мрія... чи навіть мета.

Чому б нам не залучати росіян до української? Що я маю на увазі? Вже не раз довелося бачити записи, де питали про переклад робіт саме росіян українською мовою. І мені стало цікаво, а чому б їм самим не створювати тут свої сторінки та не адаптовуватись у нас, як ми це робили свого часу у них? І я не говорю про власне переклад, добрі люди, друзі, що допоможуть з цим точно найдуться! Але якщо вони зможуть вивчити для початку декілька слів, потім речень — це вже буде маленькою перемогою.

P.S.: є росіяни які готові намагатись читати українською і мене це неймовірно тішить!

Знаете чому ми адаптовувались на фікбуці? знаете чому ми писали фф російською та були у ру фендомах? Бо за цим стоять сотні років зросіщення, нав'язування нам комплексу меншовартості, вбивство наших митців та мисткинь. Ось чому ми адаптовувались там.

Ми НЕ МАЄМО ПРАВА толерувати росню, коли вони вбивали та продовжують вбивати наших митців та мисткинь, та просто людей. Ніщо не зніме з них коллективної відповідальності. А перекладати наші роботи на кацапську... це як знущання над всіми нашими митцями та мисткинями минулого та сьогодньошнього.

Мізалекордія, неперевершений огурчик and 8 other users have reacted to this post.
Мізалекордіянеперевершений огурчикyahidkaВидалений користувач PsychoTulluanDensewoodMeteliahwanhiYstava
Page 1 of 3Next