Щоденники війни 🇺🇦 Статті 🇺🇦 ВІРШІ

Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Перекладати чи агітувати?

PreviousPage 2 of 3Next

Вже багато хто написав, ну, але я зроблю це ще раз.

Це жахлива ідея, просто ні. Навіть якщо вони там "такі хороші росіяни і не підтримують війну" нам треба назавжди від них відцуратися. Бо навіть "нєтвайнє" говорять про українців як братський народ, ламаються на питаннях Криму і Донбасу та і взагалі не можуть, на відміну від нас, повністю відмовитися від росінфополя і тягатимуть в наш укрпростір імперські наративи. Може несвідомо, але все одно.

А тепер ще одне: нам не треба цих "хороших росіян" шукати. Нам треба просто творити своє для себе

 

curatarta@gmail.com, Видалений користувач and 8 other users have reacted to this post.
curatarta@gmail.comВидалений користувач PsychoTulluanDensewoodДоленькаMeteliahwanhiYstavaAlexandra Starling

Теж хочу висловити думку. Не треба бляха сюди тягнути росіян. Просто не треба. Кожен раз, коли росіяни лізуть в українські спільноти це закінчується або срачем, або русифікацією (*ґеншин укр фд зайшов в чат*). Просто не треба, хочете - чільте й спілкуйтеся з тими півтора хорошими рускіми кіко хочете, але не треба їх тягнути сюди. Тупо не треба.

yahidka, Видалений користувач and 5 other users have reacted to this post.
yahidkaВидалений користувач PsychoTulluanDensewoodhwanhiYstava

Якщо переклад їхніх робіт на українську я ще зможу зрозуміти, то заохочування русні писати українською - ніяк. Я спокійно ставлюсь до перекладів із російської, бо провела на фікбуці 5 років, і в мене за цей час з'явилось декілька робіт, які я люблю всім серцем. Але від російської мене верне, тому хочеться прочитати щось любе рідною мовою. Це окей, але не виключаю, що моя точка зору може змінитись (профіль на фікбуці я теж видалила не 24 лютого). Але агітувати... Я думаю, ми вже на практиці дослідили, що усюди, де з'являється русня, з'являється "русскій мір". Ми прилучимо їх до україномовного середовища - і через декілька десятиліть вони нам почнуть заливати, що українську мову придумали вони (що в принципі актуально і зараз, коли вони називають її діалектом російської). У когось з'являється бажання писати українською? Хай пишуть. Але ми не маємо брати їх під крило, чи опікуватись ними, чи заохочувати писати саме українською. На нас лежить відповідальність за створення питомо українського контенту ДЛЯ українців у першу чергу. Це надважливо зараз і буде важливо й надалі. Якщо росіяни хочуть "пізнати" іншу культуру - нехай, але щойно почнеться якась дичина, вони повинні летіти звідси швидше, ніж ЗСУ рубають русню на фронті. Україномовні твори - наш фронт боротьби. І ми маємо захищати нашу мову. Переклад фанфіків з російської на українську? Окей, але не так, шоб було як з пушкіними і толстими - без введення в абсолют (у нас своїх талановитих людей море). Заохочення русні? Народ, а воно вам треба? Й без них роботи непочатий край.

yahidka, Видалений користувач and 4 other users have reacted to this post.
yahidkaВидалений користувач PsychoTulluanDensewoodYstava

Та де ж ви те заохочення вичитуєте? Чи не всі коменти читаєте...

Цитувати YayaTyts від 18.05.2022, 23:27

Та де ж ви те заохочення вичитуєте? Чи не всі коменти читаєте...

Зізнаюсь, читала не усі, проте моя думка не змінюється. Переформулюю: їх тут не треба. І від них, і без них проблем ціла купа. Я вважаю, що вперше за дуже довгий час ми мусимо ставити себе на перше місце, розвивати свою культуру та створювати свій простір, без росіян, які потім на цей простір можуть, - і будуть, - зазіхати. Будьмо егоїстами, нацоналістами і бандерівцями, яких вони терпіти не можуть. Нам треба берегти нашу ідентичність, а коли приходить русня - ця ідентичність куди і дівається.

curatarta@gmail.com, yahidka and Tulluan have reacted to this post.
curatarta@gmail.comyahidkaTulluan

Перечитала гілку. Бачу, що нічого нового не скажу, та все ж долучитися мушу:

росні не треба.

Ні в якому вигляді. Перекладені, не перекладені, заохочені, не заохочені, такіє, нє такіє, харошиє, нє харошиє — ніякі тут не треба!

Люди докладають титанічних зусиль щоб нарешті розвивати укр фф ресурс. Багато людей (серед яких і я) виходять з шухляди тупо щоб дати сюди асортимент. Адмін сайту (честь і хвала) сидить на темі з пропозиціями і зміни РЕАЛЬНО видно мало не щодня. Ростем і впахуєм на українське. Дати сюди коридор рашці — це кримський міст.

Зізнатись чесно, я навіть переклади наших чуваків з посиланням на фікбук читати не хочу . Архів—да. Але фікбук... Абсолютно верне від цього. Шкода що Вам прийшла ця думка.

Мізалекордія, yahidka and 7 other users have reacted to this post.
МізалекордіяyahidkaUki NaraPsychoTulluanDensewoodMeteliahwanhiYstava

Навіщо?

Ви буквально просите нас знову робити щось для росіян і з росіянами. Ви серйозно думаєте, що до них нормально будуть ставитись? Вас тішить один нещасний, який вас підтримав, але ви забиваєте на 40 обісравших.

yahidka, Видалений користувач and 3 other users have reacted to this post.
yahidkaВидалений користувач TulluanDensewoodhwanhi
Цитувати Cura Cura від 19.05.2022, 09:52

Навіщо?

Ви буквально просите нас знову робити щось для росіян і з росіянами. Ви серйозно думаєте, що до них нормально будуть ставитись? Вас тішить один нещасний, який вас підтримав, але ви забиваєте на 40 обісравших.

Та не прошу я такого, де ви це бачите? Є ситуації, де є родичі, друзі росіяни, які готові не від нас російської чекати, а самим залучатися до української. Хіба нема сімей, де внуки з росії їдуть до бабусь в Україну і тут сидять літо, а мови не знають і не вчили раніше, бо не треба було. То це чудово, що зараз вони поміняють думку, чи ви радите слати їх подалі, бо вони з росії? І коли я говорила про допомогу і добрих людей, я саме про українців з якими вони тримають зв'язок говорила, а не про всіх мешканців цього сайту. Я просто намагаюся не вішати дуже легко ярлики.

А ще я розумію, що переклади рос.фанфіків будуть, ну якщо це офіційно на сайті не заборонять, тому й хочеться уникнути потрапляння сюди робіт тих хто "обсирав" як ви говорите, і особисто не вважаю правильним відвернутися від того, навіть одного, хто тебе підтримує, через національність чи іншу ознаку.

Цитувати YayaTyts від 19.05.2022, 10:26
Цитувати Cura Cura від 19.05.2022, 09:52

Навіщо?

Ви буквально просите нас знову робити щось для росіян і з росіянами. Ви серйозно думаєте, що до них нормально будуть ставитись? Вас тішить один нещасний, який вас підтримав, але ви забиваєте на 40 обісравших.

Та не прошу я такого, де ви це бачите? Є ситуації, де є родичі, друзі росіяни, які готові не від нас російської чекати, а самим залучатися до української. Хіба нема сімей, де внуки з росії їдуть до бабусь в Україну і тут сидять літо, а мови не знають і не вчили раніше, бо не треба було. То це чудово, що зараз вони поміняють думку, чи ви радите слати їх подалі, бо вони з росії? І коли я говорила про допомогу і добрих людей, я саме про українців з якими вони тримають зв'язок говорила, а не про всіх мешканців цього сайту. Я просто намагаюся не вішати дуже легко ярлики.

А ще я розумію, що переклади рос.фанфіків будуть, ну якщо це офіційно на сайті не заборонять, тому й хочеться уникнути потрапляння сюди робіт тих хто "обсирав" як ви говорите, і особисто не вважаю правильним відвернутися від того, навіть одного, хто тебе підтримує, через національність чи іншу ознаку.

Не знаю, як автор/ка коментаря, а я так, пропоную слати росіян просто тому, що вони росіяни. Бо вони всі відповідальні за те, що зараз відбувається і нам потрібно просто назавжди забути їх і не спілкуватись з жодним)))

Видалений користувач , Tulluan and hwanhi have reacted to this post.
Видалений користувач Tulluanhwanhi
Цитувати yahidka від 19.05.2022,

Не знаю, як автор/ка коментаря, а я так, пропоную слати росіян просто тому, що вони росіяни. Бо вони всі відповідальні за те, що зараз відбувається і нам потрібно просто назавжди забути їх і не спілкуватись з жодним)))

Лише вони відповідальні? Щоб не загострювати увагу на політиці чи расизмі, це мій останній коментар, який відійде від основних питать які я хотіла підняти: 1)Чи це добре, якщо росіяни самі будуть тут викладати свої роботи українською, а не під ніком українця, що допоміг з перекладом. 2) Чи мешканці сайту взагалі проти перекладів фанфіків росіян?

Отже, без образ, лише власна думка і слава свободі слова!) Я не вірю, що лише росіяни такі погані і всі біди через них (смішно, адже росіяни використовують подібні переконання, але вони кажуть, що всі біди через Європу і Америку, а вони ж цяці та хороші). Так до чого я, чимало саме українців у яких рильце в пушку, і не варто це ховати під килимок. Саме українці лінилися вчитися рідній мові, саме вони її вважали не крутою, саме вони мене "хохлушкою" чи "селом" називали, коли я багато років тому почала навчатися в столиці і принципово не переходила на російську, так розмови і велися: я українською, а вони російською.

А хіба ж і зараз мало наших, які виправдовуються, що звикли до російської, складно вчити українську, і це з урахуванням того, що вони жили десятиріччя серед українського суспільства, слухали українську по телебаченню, вчили українську в школах! А в інших країнах за рік уже говорять і англійською, і німецькою, і польською і т.п.

Золоті слова Шевченка: "Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь..." Ось де наша проблема, не погато знати ту саму російську, погано цуратися своєї рідної мови!

І знову не по темі: дійсно прикро, що тема пов'язана з російськими перекладами, на сайті, де всі за українську мову, більш популярна ніж тема того самого правопису! Чи нас так мало, тих — хто розуміє, що ще є куди рости і чому вчитися, чи інші так досконало українську знають...

PreviousPage 2 of 3Next