Частина шоста

FavoriteLoadingДодати до улюблених

Наступного дня тривали зйомки Тома з іншими персонажами. Були нудні діалоги з одногрупниками, запеклі – з друзями, пара прохідних кадрів повсякденності Стенлі. Роберт вже не спостерігав за цим, готуючись до власних зйомок з другорядними героями, хоч таких було і менше; Філіп у цій картині найчастіше взаємодіє саме зі Стенлі. Тож найближчі кілька днів Роберт залишався вдома, розучуючи репліки та приміряючи різні вирази обличчя перед дзеркалом.

Спільні кадри Стенлі та Філіпа одностайно залишили насамкінець, щоб руйнівні флюїди Тома та Роба не зачепили ні в чому не винних акторів та масовку.

Паралельно, він допомагав Сьюзан із юристами, які оформляли їхнє розлучення. Тут треба було діяти делікатно, скрізь була чітко зазначена сувора секретність процесу, тому що спочатку вони переконаються, що все гаразд, і ні Сью, ні діти, ні сам Роб нічого не втратять матеріально від цього, потім вони акуратно повідомлять про це дітям і близьким, і лише після цього Роберт візьме на себе ЗМІ та поділиться новиною з громадськістю, прикриваючи Сью.

Їхній шлюб не був помилкою, це точно. Кохання, може, й не було, але певна прихильність до їхніх професійних стосунків зросла, плюс у них був класний секс. Це була захоплююча нескінченна інтрижка їх обох на багато ночей, а коли Сью завагітніла, вони вирішили – чому ні? Їм добре вдвох, на Роба зайвий раз не вішаються, і сама Сью комфортно почувалася поряд з ним. У дітей буде забезпечене майбутнє завдяки таким батькам, вони реалізують свої батьківські інстинкти і жодних замішаних на пристрасті істерик. Прекрасний союз двох раціональних людей, які люблять ще й добрий секс.

Якоїсь миті працювати і спати з Робом одночасно стало складно, і Сью віддала перевагу будинку та дітям, хоча все одно без її участі Дауні не приймав рішень. Вони продовжували своє партнерство, задоволені собою та життям.

Так воно і було, поки Сьюзан не закохалася. Глибоко, по-справжньому, сильно, як п’ятнадцятирічна дівчинка. Вона помолодшала, очі заблищали, в них стали проглядатися бісенята, і її крок став легким, танцювальним. Що робить кохання!

Її обранець був на п’ять років молодший за неї, він ніяк не відносився до шоу-бізнесу, і Сьюзан не хотіла, щоб він вважав себе лише коханцем-альфонсом багатої пані, яка втомилася від шлюбу, і тому попросила розлучення, на яке Роб відразу погодився. Вона була ніжно-улюбленою бойовою подругою, і як він міг відібрати у неї щастя, що несподівано звалилося? Вони знайшли надійних юристів, зробили все, щоб не привертати уваги до цього процесу: Сью продовжувала жити з ним, дітей поки що відправили до рідних.

Роберт затвердив останній варіант документів, які вони до цього разом редагували, намагаючись передбачити всі деталі: щоб не було перешкод їм обом та їхнім сім’ям бачитися з дітьми, щоб грамотно розділити майно та гроші, в яких була неабияка частка заробленого Сьюзан, і таке інше. Дауні злегка заздрив своїй майбутній колишній дружині, що повертається з побачень як на крилах, і міркував про те, що сам він так і не встиг відчути горезвісних метеликів у животі.

Щось ворушилося в ньому, побачивши Тома, але Роб був свято впевнений, що Холланд викликає в нього розлад.

В один із таких днів його викликали на майданчик, хоча спільних зйомок не передбачалося, і Роберт виявив, що Том майже все відпрацював з іншими акторами.

—   У нас зараз за графіком робота з масовкою, загальні плани, епізоди з другорядними персонажами, – посвятив їх обох у справи Алекс. – Ви поки що не потрібні для зйомок, але!

Том глянув на Роба, який незворушно чекав продовження.

—   Вам необхідно опрацювати ваші стосунки. У нас багато епізодів з тонкою роботою, де Стенлі та Філіп розмовляють, обіймаються тощо. Я хочу на обох ваших обличчях любов і обожнювання, а не те, що зазвичай з’являється, коли ви дивитеся один на одного, – заявив режисер, який явно поспілкувався з викладачем акторської майстерності.

—   Алексе, ти не забув, з ким розмовляєш? Не вчи вченого, як виконувати його роботу, – дружелюбно порадив Роб.

—   Сцени пристрасних поцілунків зіграти набагато легше, ніж витримані глибокі почуття, – не погодився Алекс, але все-таки трохи здав позиції. – Це лише порада. Так працює багато акторів, яким потрібно зобразити хімію один з одним.

—   Все, що потрібно, ми і так зробимо, можеш бути впевнений, – Дауні був дуже невдоволений тим, що в його професіоналізмі засумнівалися.

Том розумно мовчав. Він був згоден з режисером, і розумів, що шукати спосіб закохано дивитися на Дауні так чи інакше доведеться.

Алекс підняв руки, мовляв, я сказав все, що хотів, а далі ви вже самі, і змився, відмовившись, що йому весь день переглядати матеріал. Дауні і Холланд зміряли один одного поглядами, що однаково оцінювали.

—   Що ж, хлопче, доведеться тебе вчити акторським премудростям, – показово зітхнув Роб.

—   Чудово, з тебе мудрості, з мене – манери, – невинно відповів Том, ляскаючи очима.

—   Почнемо з того, – з натиском заговорив Дауні, ніби й не було цієї фрази, – що ти мене слухаєш і робиш, що скажу.

—   Звичайно, – закивав головою Том, і Роб на мить подумав, що в того голова відвалиться, так люто він нею трусив.

—   У чомусь Алекс має рацію, нам доведеться більше проводити час один з одним. Ще є пара вправ, які можна спробувати прямо зараз.

—   Прямо зараз ніяк, у мене позаду півдня зйомок, мені потрібно додому, – поінформував Том.

—   Півдня – не день, я даремно сюди тягнувся, щоб почути те, що можна було по телефону сказати? – обурився Дауні.

—   Це не я тебе викликав, – знизав плечима Холланд. – Мені треба змити грим, прийняти душ, потім я планував поспілкуватися з підписниками в Інстаграмі і, можливо, переглянути порно…

—   Пригальмуй! – Роб замружився, переварюючи почуте. – Занадто багато інформації!

—   Ми ж маємо стати ближче, – знущався Том.

—   Тоді я везу тебе додому, – заявив Дауні і з задоволенням побачив, як обличчя Холланда витягується. – Познайомлюся з твоєю сім’єю, потру спинку в душі, м?

—   Я тебе до себе не запрошував!

—   А я не збираюся даремно витрачати час!

Вони обидва гнівно подивилися один на одного, звинувачуючи другого в тому, що з будь-якої дрібниці той влаштовує катастрофу. Комусь треба поступитися, але Роберт упирався через вік і досвід, а Том – через залізобетонну впевненість, що він має рацію. А ще вони обоє буквально відчували погляд режисера, який явно вкотре переконувався, що він має рацію – і обом одночасно захотілося довести протилежне.

—   Я поїду додому, приведу себе в порядок і повернуся на майданчик, – повільно промовив Том.

—   Добре, – так само повільно погодився Роберт. – Ми зможемо на незайнятих локаціях опрацювати деякі епізоди.

Вони обмінялися підозрілими поглядами, але більше нічого не сказали, і розійшлися зі змішаним почуттям: з одного боку – задоволення, що таки домовилися, а з іншого – невдоволення, що кожному довелося чимось поступитися.

***

Наступні чотири дні вимотали душу, висмоктали соки та винесли мозок режисеру, знімальній групі, масовці, другорядним акторам, орендодавцям павільйону і навіть деяким випадковим перехожим. А все через те, що якимось незбагненним чином, протистояння визнаної шаленої парочки з спрямованості одна на одну перетекла у спільну, виражену у світ.

Не могли вони просто наслідувати мирну пораду і спробувати вжитися вдвох, правда ж?

І Роб, і Том показово бігали один за одним по всьому павільйону. Варто було одному відійти з кимось на розмову, другий одразу мчав до нього, влізаючи в розмову, волаючи на все приміщення: «Ось ти де! Я всюди тебе шукав, любий!». Вони чатували один одного біля вбиральні, заважаючи користуватися нею всім іншим, вони перебивали один одного на півслові показовими обіймами (Том пару разів і зовсім заліз Робу на спину і заволав: «Вези мене, мій кінь, на нас чекають великі справи!»). І на всі скарги будували дивовижно схожі вирази обличчя і казали, що вони так зближуються і звикають один до одного.

Чотири. Грьобаних. Дні. Режисер і сам був творчою людиною, розумів, які тільки чудасії не спадуть на думку, щоб налаштувати себе на потрібний лад, але це… Чи Роб деграднув до віку Тома, чи Том – до рівня розвитку Роба, незрозуміло.

Втім, головним стало те, що ці двоє навчилися сміятися разом.

Вони обидва з подивом виявили, що почуття гумору у них дуже схоже, і їм може бути весело вдвох, якщо об’єктом глузувань стає хтось третій. Роберт із задоволенням балувався як дитина, вдаючи, що передражнює Тома, але насправді він просто розділяв з ним ці веселощі. Том же нахапався деяких уїдливих коментарів, які використовував, пародіюючи інтонації та вираз Роба, і останній навіть оцінив молодий талант. Вони не помітили, як звели нанівець свою дурну і дитячу ворожнечу, і чому тепер навіть взаємні підколки викликають скоріше сміх, ніж щире обурення.

Таким чином, настав час роботи над демонстрацією відносин Стенлі та Філіпа. План зйомок був плавним: від найбезневинніших кадрів до пристрасних поривчастих моментів, і під кінець – довгі сцени, коли вони лагідно спілкуються, транслюючи чисту прихильність і глибокі почуття.

Першою на порядку стояла найпростіша сцена: Том і Роб сидять у закусочній, спілкуються, і камера вихоплює їхні посмішки та веселощі. Реплік тут немає, цей перехід був німим і під музику, і актори могли говорити все, що завгодно, аби втримати усмішки та легку – поки що – закоханість на обличчях. Тут важливим є почуття, що зароджується, і спочатку героями рухає взаємне захоплення і повага, бажання дізнатися один одного краще.

—   Камера, мотор … почали!

На фоні грала тиха музика, «закусочна» заповнилася звуками та фоновими розмовами ні про що, і Том з Робертом якийсь час просто дивилися один на одного і легко усміхалися, намагаючись упіймати настрій.

—   Обговоримо майбутні зйомки? – тихо запропонував Роб. – Сподіваюся, моєму язику більше нічого не загрожує? Якщо його відкусиш, доведеться виплатити штраф, він застрахований нарівні з деякими іншими частинами тіла, знаєш.

Том засміявся, намагаючись, щоб сміх не перетворився в регіт.

—   Інші твої частини тіла також не приносять користі? – задів він.

—   Ключовий момент – це вміння ними користуватися, – заявив Роберт, роблячи серйозне обличчя, ніби щось пояснює. Том подався вперед, демонструючи живий інтерес. – Чому тобі доведеться ще повчитися, щоб не довелося по дрібницях зуби випускати. На чому зараз тренується молодь? Помідори?

—   Потренуюсь на тобі, – довірливо сказав Том. Вони нахилилися один до одного ще ближче, ніби ділячись секретом. – Ти такий самий червоний, коли бісишся.

—   У будь-який час, партнер, – хмикнув Роб. – Якщо ще якісь навички потрібні, ти скажи, Палмер напевно пищатиме від захоплення, якщо ми запропонуємо йому відверту постільну сцену…

Том різко відкинувся на спинку стільця, розвалюючись на ньому і закидаючи одну руку на спинку. Він показово розвів коліна і уважно роздивився Роба згори до низу. Такого відношення у Стенлі не було, але Том сподівався, що це йому врахують за імпровізацію.

Роберт проковтнув, у горлі пересохло – він ясно побачив, що очі у Тома потемніли.

—   Не думаю, що ти маєш потрібні мені навички, – ліниво промовив той.

—   Мій досвід цілком універсальний, – Роб підступно посміхнувся, помітивши легке напруження Тома.

Звичайно, він не знав, що Роб бісексуальний, під час його активних одностатевих стосунків оприлюднити подібне було не прийнято, а тепер він просто не вважав за потрібне пояснювати щось, будучи одруженим. Втім, він не збирався собі ні в чому відмовляти, коли вони зі Сьюзан офіційно розлучаться.

—   Про твоє хвастощі можна легенди складати, – знову засміявся Том, повертаючи позу слухняного, уважного студента. – Я б непогано заробив, якби випустив книгу після спільних зйомок: «Тисяча та один спосіб Дауні похвалити самого себе».

—   Тобі треба попрацювати над назвою, – порадив Роб, видаючи лагідну усмішку, від якої тепліє погляд, і збираються біля очей зморшки. – І я майже певен, що без редактора тобі не обійтися. Ти хоч писав щось довше за пост в Інстаграм?

—    Писав відповідь на лист із запрошенням на ці зйомки, – визнав Том, роблячи чарівно винний вигляд.

—   Стоп! Чудово! – перервав їх режисер. – Чудово!

Камера, яка нарізала кола навколо акторів, зупинилася, всі видихнули – Том з Робертом п’ятнадцять хвилин розмовляли, і навіть не вбили один одного. Самі актори теж були задоволені собою і один одним, насолоджуючись тим, що більш-менш знайшли баланс, що працює в плюс, а не мінус.

—   Встигнемо сьогодні ще один епізод? – спитав Палмер, переглядаючи сценарій.

—   Якщо короткий, мені ще в цій закусочній потрібно пару ракурсів взяти окремо Роба і Тома, – відповів Алекс, переглядаючи матеріал, що вийшов.

—   Момент після сварки, один із двох поривчастих поцілунків за фільм, – бурмотів Ларс більше для себе, ніж для співрозмовника. – Саму сварку не зніматимемо, там довго, але цей момент можна захопити, поки ці двоє в потрібному настрої.

Режисер із сумнівом зиркнув на сценариста, але заперечувати не став. Він надав Ларсу озвучувати обом цю пропозицію, і ті, на диво, погодилися.

Пристрасний поцілунок, який різко закінчує сварку, зобразити, і справді, нескладно. Один пихато промовляє текст, другий подається до нього, зіткнення губ – бах, темний екран, і глядач розуміє, що далі йде примирливий секс. І Холланд, і Дауні були впевнені, що в них все вийде з першого дубля, тим більше, вони були в курсі, що передує цьому моменту – та сама сварка, яку вони репетирували на чорновому прогоні без декорацій.

—   Тоді за годину в будинку Філіпа, в його кабінеті, – розпорядився Алекс.

На цей раз Том хотів більш відповідально підійти до моменту, не бажаючи повторювати досвід університетських зйомок.

—   Роб, давай проженемо поки що, – покликав він, вчитуючись у сценарій.

—   Я кращий за помідор, – посміхаючись, погодився той, підходячи до колеги. – Тобі який поцілунок, з язиком, без язика, із пристрасним покусуванням…?

—   Я говорю про сцену, – Том закотив очі. – Встигнеш ще попрацювати язиком, не хвилюйся.

Роберт завис від такої заяви, але Том явно не відстежив, що ляпнув, занурений у роздуми, як обіграти епізод.

—   Гаразд, дивися, – Дауні вже подумки уявляв картинку. – Філіп спочатку намагається піти зі стосунків, кинути Стенлі, так? Значить, саме він і повинен цим поцілунком заспокоїти хлопця, коли зрозуміє, що Стенлі готовий на все, аби Філіп був з ним.

—   Зрозумів, тобто ініціатива від тебе, – зосереджено кивнув Том.

—   Саме так. Тепер щодо механіки рухів: я різко підійду до тебе, прикладу спиною об стіну і…

—   Що за порнушні фантазії! – скривився Том. – Хто так робить?!

—   Слухай старших, – самовдоволено заявив Роб. – Це ідеальна система.

—   У героїв тут не рольова гра, цей поцілунок має вийти заспокійливим, навіть обнадійливим, і вже потім перейти в ту пристрасть, яку тут на два абзаци розписав Палмер…

—   Добре, давай тоді свій варіант, – зробив скептичне обличчя Дауні.

—   У процесі розмови ми непомітно підходитимемо один до одного. На останній фразі Стенлі спробує піти, але Філіпп йому не дозволить, – Том навіть руками замахав, представляючи цю сцену. – І буде зрозуміло, що Стена слова вже не переконають, і Філ робить єдине, що спрацює у цій ситуації!

Ідея була хороша, але чисто зі шкідливості Роб ще хвилин десять заперечував Холланду через дрібниці. Натомість із їх обговорень вималювалася докладна схема дій. Вони знали, чого чекати один від одного, і підійшли до роботи набагато спокійніше.

***

—   Тому що я старший, я досвідченіший, і я не хочу цього для тебе, Стенлі! – вигукнув Роберт, і вони бачили обличчя один одного дуже виразно, розглядали кожну вію, цятки в карих райдужках, зморшки, що з’явилися від напружених м’язів обличчя.

—   Чого ти хочеш для себе – ось, що тобі треба вирішити, – гірко відповів Том, і в очах промайнуло розчарування, що вдарило Роба під дих – ніби це він особисто відштовхнув хлопця.

Том не встиг зробити розворот, який вони обговорили раніше. Роберт притягнув його до себе, обхопивши руками його обличчя, вони кілька секунд просто дивилися один одному в очі, без слів щось розуміючи, поділяючись чимось потаємним, і Дауні ніжно і дбайливо, як ніколи у своєму житті, торкнувся тонких губ Холланда. .

—   Я хочу тебе. Для себе, – пробурмотів у поцілунок Роб, відчуваючи, що сильні руки обійняли його за талію, спритні пальці м’яко масажували його пояс прямо над ременем штанів, і Том цілував його у відповідь заспокійливо, ніби не йому потрібна була впевненість і підтримка в цей момент.

Він штовхнув Роба назад, поки той не вперся в письмовий стіл, і взявся за нього серйозно. Том виявився чудовим учнем, вміло ковзнувши язиком у гарячий рот, погладив язик Роба, неквапливо переплітаючись із ним у мокрому сексуальному танці. Вони дихали по черзі, вбираючи один одного, Том запустив руки під джемпер Роба, і той здригнувся, коли відчув їх на шкірі. Роберт стискав у долонях шовкове волосся Тома і трохи масажував потилицю, від чого Холланд ледь чутно простогнав у поцілунок. Серце пропустило пару ударів, Роб перемістив руки з його голови на сідниці і одним махом підтягнув його на себе, щосили стискаючи пружні половинки, і Том охнув, коли їх напівтверді члени проїхали один по одному крізь щільний шар джинсової тканини.

—   Знято! Клас! – крізь пелену реального збудження вони почули задоволений окрик Алекса.

Наостанок, прикусивши нижню губу Роба, вже не боляче, Том відсторонився, і вони розплющили очі.

—   Відпусти мою дупу, – пошепки попросив Том.

—   А ти прибери руки з-під джемпера, – не залишився у боргу Роб.

Вони так-сяк розчепилися, мовчки присягнувшись самим собі, що ніколи, ніколи не думатимуть про те, що тут було.

 
FavoriteLoadingДодати до улюблених

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

2 Коментарі на “Частина шоста