Фанфіки українською мовою

    FAQ

    Питання та відповіді (FAQ)

    Як додати фанфік/розділ | Як додати фандом | Як додати героя

    Фанфік – це розповідь, у якій автор використовує персонажів та світи, придумані кимось іншим, складає власні історії про це. Детальніше у Вікіпедії.

    Якщо Ви пишете роботу за мотивами книжки, фільму, мультсеріалу, гурту, акторів тощо, треба обирати відповідний фандом. Якщо необхідного Вам фандому немає у списку, Ви можете написати у службу підтримки, і ми створимо новий.

    Оріджинал – це історія, персонажі та світ, в якому відбуваються події, вигадані самим автором твору. Оріджиналами також можна вважати роботи, написані про відомих людей (тобто не персонажів, вигаданих письменником). Роботи про відомих людей можна публікувати в Оріджинали або у фандоми, якщо такі є, обов’язково прописуючи імена героїв. Якщо чогось із потрібного немає, зверніться, будь ласка, у службу підтримки на сторінці Контакти і ми обов’язково допоможемо!

     

    Рейтинг вмісту

    (Категорія визначається за романтичними/сексуальними відносинами, яким у розповіді приділено більше часу та уваги. Якщо у творі присутні у вигляді невеликої згадки стосунки з іншої категорії, може бути корисно вказати відповідне попередження.):

    Ж/Ч (heterosexual relationships) – фанфік містить опис гетеросексуальних стосунків (чоловіка та жінки).

    Ч/Ч (стосунки чоловік/чоловік) – фанфік, в якому присутні романтичні та/або сексуальні відносини між чоловіками.

    Ж/Ж (стосунки жінка/жінка) – фанфік, в якому описані романтичні та/або сексуальні відносини між жінками.

    Джен – фанфік, в якому не описуються і не згадуються сексуальні взаємовідносини. Термін пішов від скорочення general audience, “будь-яка аудиторія”.

    Інші види стосунків – описані у фанфіку стосунки не підпадають під опис жодної з запропонованих категорій.

    Кілька видів стосунків – кілька типів стосунків або стосунки з кількома партнерами.

    Без стосунків – Ця робота не була віднесена до жодної категорії.

     

    Рейтинг

    Це критерій, який визначає характер відвертих сцен у фанфіку та їх кількість, а також обмеження і аудиторію.

    E (Everyone) – Для всіх. Фанфіки, які можна читати будь-якій аудиторії. Досить небагато робіт можна віднести до цього рейтингу, оскільки навіть найменший натяк на жорстокість або поцілунки ним не передбачено. Зазвичай, твори цього жанру це гумор або легкі тексти без романтики.

    T (Teen) – Для підлітків. Фанфіки, у яких можуть бути описані романтичні стосунки та/або присутні натяки на насильство та інші важкі моменти. Можливий вміст інформації, не рекомендованої для перегляду особами молодше 13 років. Більша частина робіт гумористичного напряму відноситься саме до цього рейтингу. Крім того, філософські замальовки, тексти жанру Флафф та пригодницькі розповіді з незначним вмістом насилля також належать до цього рейтингу.

    A (Adult) – Для повнолітніх. Контент містить відверті теми для дорослих, як-от порнографію, графічне насильство тощо.

    M – (Mature) – Для дорослих. Контент містить теми для дорослих (секс, насильство тощо), які не такі відверті, як відвертий вміст Adult.

     

     

    Як додати фандом

    Якщо у списку фандомів немає необхідного Вам фандома, Ви можете додати його самостійно. Кожен новий доданий фандом перевіряється, тож якщо це буде дубль, його буде видалено. Якщо фандом буде додано не за вказаними нижче правилами, його також буде видалено. Зараз на нашому ресурсі деякі типи робіт віднесені до фандомів, як то Оріджинали, Вірші тощо. Це зроблено як тимчасовий варіант для зручності пошуку. Як можна помітити, фандоми на нашому сайті оформлені таким чином: Українська назва (назва іноземною мовою). Все просто:

    ✅ Фандом має тематично відноситися до якогось твору, книги, фільму, серіалу, гри тощо. Наприклад, “Життя 7-Б” – це не фандом.

    ✅ Пишемо з великої літери (так ми зрозуміємо, що до справи Ви підійшли серйозно:) Якщо все ж написано буде з малої, ми виправимо.

    ✅ Українська назва має бути офіційною (якщо така є). Якщо немає, обираєте найпоширеніший переклад українською.

    ✅ Обов’язково після української назви у дужках пишемо назву оригіналу (зазвичай, це назва англійською). Якщо оригінал китайською, корейською, японською тощо, то пишемо і цю назву, разом з англійською. Має вийти так: Українська назва (назва іноземною мовою)

    ✅ Готово! Можете використовувати доданий фандом. Якщо все зроблено вірно, ми перевіримо, якщо треба – внесемо коригування та додамо опис. Якщо доданий Вами фандом було видалено, Ви будете знати, чому (пункти вище). Якщо це був дубль, а Ви встигли додати роботу за цим фандомом, ми переносимо роботу до першоствореного фандома а Ваш видаляємо.

     

    Як додати героя

    Якщо необхідного Вам персонажа, героя немає у списку, Ви можете додати його самостійно. Але просимо поставитися до цього процесу серйозно, оскільки кожен доданий персонаж перевіряється нами і в разі порушення правил додавання – видаляється. Зазвичай персонажі, як і фандоми, мають таке оформлення: Ім’я українською (Ім’я мовою оригіналу). Що треба робити:

    Визначитися з тим, що персонаж, якого Ви хочете додати, справді належить до світу фандому, тобто вигаданий автором оригіналу. Якщо цей персонаж “Аня”, що мається на увазі подруга автора фанфіка, то це ОЖП (оригінальний жіночий персонаж), і ніхто інший. Такі ми видаляємо.

    ✅ Пишемо з великої літери.

    ✅ Написати офіційне ім’я персонажа українською мовою, якщо воно є. Якщо немає, написати найпоширенішу версію в українському перекладі. Ще можна пошукати в гуглі за ім’ям оригінальною мовою.

    ✅ В дужках після імені українською пишемо варіант англійською або інший варіант оригінальною мовою походження персонажу. Повинно вийти наступне: Ім’я українською (Ім’я мовою оригіналу).

    ✅ Готово! Ви можете використовувати доданого персонажа. Якщо доданий Вами персонаж вже є в списку, ми змушені будемо видалити Вашу версію. Якщо Ви встигли використати доданого персонажа в роботі і опублікувати її, ми замінимо персонажа на того, що вже є у списку.

    ✅ Ми перевіряємо кожне додане ім’я, у разі потреби редагуємо та додаємо опис. Якщо ім’я написано не повністю, з маленької літери і його не вдається нагуглити, воно буде видалено.

    Note