Частина друга

FavoriteLoadingДодати до улюблених

Том попивав ранкову каву, розведену молоком, і ліниво гортав соцмережі. Він тільки позавчора повернувся з останнього великого туру «Війни Безкінечності» (першої частини), і міг трохи видихнути. Він звикав до різниці в часових поясах, а якщо чесно — лінувався, насолоджуючись перервою. Том залишався поки що в Америці, жив в орендованому будинку, тому що його робота з медіа ще не була закінчена, але до нього днями обіцяли прилетіти батьки. Холланд відпочивав, мляво думав про майбутнє, тобто, філософствував.

Тріньк! Впав у пошту лист.

Він не поспішав його відкрити, впевнений, що це спам (все його життя було в Інстаграмі та месенджерах, хто взагалі користується е-мейлом у наші дні, коли є Фейстайм?), тому, що захопився своєю рутиною (зарядка, невелике тренування, щоб підтримувати м’язи в тонусі, холостяцьке прибирання — шкарпетки з трусами в прання, готування нехитрого перекусу), він тільки через півдня згадав, що на нього чекає лист.

«Шановний сер / мадам!

Від імені Warner Bros. Entertainment у рамках проекту «Маю право» запрошуємо Томаса Стенлі Холланда на кастинг для провідної чоловічої ролі.

Зустріч відбудеться у п’ятницю, 3 pm, 20 липня.

Ми будемо дуже вдячні вам за якнайшвидшу відповідь.

З повагою,

Кастинг-директор проекту Грегорі М. Кайл»

Том з хвилину вирячився на перше у своєму житті таке офіційне запрошення на кастинг. Спочатку його, дуже молодого, водили скрізь батьки, домовляючись з потрібними людьми, потім він зв’язувався через свою офіційну сторінку в Інстаграм. Він хмикнув: ще б паперового листа відправили!

О, там ще постскриптум.

«Чорновий варіант сценарію відправлено на тимчасову адресу містера Томаса Холланда кур’єрською службою».

Тут він відпустив себе і захихотів, безуспішно намагаючись зробити серйозне обличчя. Дитина двадцять першого століття, ну що з нього взяти…

Ближче надвечір, як і було обіцяно, доставили пухкий конверт зі сценарієм. Він продемонстрував кур’єру посвідчення особи, розписався в документі, де гарантував таємницю прочитаного незалежно від його згоди на зйомки, зробив пару селфі з кур’єром та залишився наодинці з можливою майбутньою роботою. Тому було дуже цікаво урізноманітнити своє амплуа, і він сподівався щось серйозне, хоч і читав вперше імена сценариста і режисера.

А через годину він уже впевнено писав лист у відповідь з твердою згодою на проби.

***

Десь чорт знає де (у кількох районах на захід) сидів на дуже дорогому, але шалено комфортному кріслі Роберт Дауні молодший, ліниво збовтував у товстій склянці колу з льодом (бо «ні, Роб, ти замахав пити вдень!» © Сьюзан) і дивився запис з останньої прес-конференції з майже повним складом акторів «Месників». Він намагався зрозуміти, чи помітно з боку, як він наступає на ногу Холланду, поки той відповідає на чергове запитання з глядацького залу, і той смішно скривився на це, вдавши, що йому треба подумати над відповіддю. Дауні зовсім по-дитячому хмикнув, коли побачив, як Том, під приводом пошуку зручного положення, трохи зрушився на стільці назад, щоб у процесі досить відчутно тицьнути його ліктем під ребра.

Ні, його реакції бездоганні, жоден м’яз не здригнувся. Том теж гарний, але ця думка промайнула в обхід свідомості.

—   Роб! – Сьюзан безцеремонно вимкнула величезну плазму з трансляцією та зі знайомою виховною інтонацією заговорила: – Ти чому не відповідаєш на дзвінки свого менеджера?

—   Він – не ти, – охоче відповів той. – Сью, я не можу працювати з неперевіреними людьми, ти ж знаєш. Досі не розумію, чому ти вирішила закінчити нашу співпрацю, адже так класно склалося з Марвелом!

—   З тобою або робота, або решта, Роб, – ​​хмикнула вона, кидаючи в нього пульт. – Ти ж зведеш с розуму і не помітиш. Коротше, Майклу потрібно доопрацювати з тобою хоча б випробувальний термін, тож будь ласка, передзвони йому і дізнайся, що він там відкопав для тебе.

—   Новий фільм? Я ще від цього не відійшов, – показово скривився Дауні і скорчив жалібну моську.

—   У Тома краще виходить, – фиркнула його дружина, чудово знаючи, що згадати це ім’я в контексті переваги Холланда над Дауні – все одно, що полоскотати по носі розлюченого бика.

Во-во, і запихкав так само.

—   Передзвоню Майклу, але ми повернемося до цієї розмови! Сью, серйозно, повертайся до мене в команду, – це він уже крикнув з кабінету, не бачив, але знав, що та демонстративно закочує очі у відповідь.

Роберт був неприємно здивований, коли зрозумів, що його новенький менеджер Мік (або як там) підсунув йому проект невідомого режисера з сумнівною гей-історією. Ні, сам він проти геїв нічого не мав, ставлячись до них так відсотків на п’ятдесят, але… серйозно? Соплива драма про кохання? Тож «Горбату Гору» вже зняли, хіба ні?

Він пробіг очима сценарій, потім дізнався подробиці запланованого кастингу і невизначено хмикнув, коли йому сказали, що, за згодою, він працюватиме з партнером із «Месників». Не біном Ньютона, знаєте — збагнути, хто з молодих акторів, які підходять за віком, міг би зіграти закоханого студентика. Він потішився з хвилину, уявивши на цьому місці пухкого Джейкоба Баталона, що підходить більше на комедійні ролі, або того індуса, ім’я якого він не запам’ятав, але який знатно тролив Паркера у фільмі.

Роберт уважніше придивився до сюжету. Хмурився на моментах, де головні герої ходять за ручку, невизначено хмикав, відзначаючи постільні сцени (не відверті, але пристрасні поцілунки та роздягання, що перериваються затемненим переходом, місця уяві не залишали), і нудьгував на епізодах, де все оточення виносить їм мозок на тему їхніх неналежних стосунків. Проти волі Дауні трохи перейнявся задумом і навіть задумався, як це: покохати того, хто перебуває в залежному від тебе положенні за статусом, віком, життєвим досвідом, дозволити йому покохати у відповідь і довіритися цьому почуттю, не боячись, що молодий партнер награється і покине. А потім удвох і проти всього світу.

Романтика-а-а…

З будь-ким, але не з Холландом.

Він з легкою душею відповів тверде «ні» щось невиразно лепечучому Марку (здається) і викинув цю дурницю з голови.

***

Том встиг зустрітися з батьками та братами – останні виявилися приємним сюрпризом – і коротко поділитись новиною. Він трохи хвилювався, тому що майбутній проект був для нього не просто новою справою.

Він уже якийсь час планував зробити щось на кшталт камінг-ауту. У своїй орієнтації він розібрався ще до роботи з Марвел Студіо, потім його захопила популярність, що різко злетіла до небес, і було якось не до одкровень, навіть з близькими, хоча Том і вірив, що сім’я його зрозуміє і прийме будь-яким. Пізніше, усвідомивши масштаби своєї слави, що зросли, він зрозумів, що тепер будь-які його відносини будуть фіксуватися і розбиратися на частини. Стосунки з хлопцем – тема поки що трепетно ​​нестійка, і він просто не знав, з якого боку підступитися до цієї та суспільної думки.

Цей фільм вразив його тим, наскільки молодий герой, якого йому пропонували зіграти, схожий на нього саме в цьому аспекті. Він теж боїться реакції, але щосили намагається залишитися вірним своєму вибору. Його персонажа чекає жорстока боротьба навіть із власним батьком, який різко негативно віднесеться до орієнтації сина (у чому, як вірив Том, його ситуація відрізнялася), і при цьому героєві в якомусь сенсі доведеться стати опорою старшому партнеру, який заради нього ризикує ще більшим: професією та свободою.

Пройти через це перед камерою, так би мовити, порепетирувати, та ще й зробити свій внесок у висвітлення проблеми прийняття одностатевих стосунків — звісно, він «за»!

Батьки підтримали його прагнення розширювати сферу своєї діяльності та запевнили у безумовній підтримці. Брати щосили випрошували деталі фільму, але Том тримався, упустивши лише, що його герой – гей, і уважно простеживши реакцію. Його звинуватили в тому, що він розповів найнецікавіше і благословили на кастинг, а Холланд тихенько видихнув.

***

—   Я був би радий зіграти у цьому фільмі, — світився від задоволення Том, коли йому і без проб сказали, що його кандидатура є пріоритетом. — Ви вже знаєте, хто стане моїм партнером по зйомках.

—   Був один ефектний задум, але, на жаль, він відмовився, – зітхнув директор із кастингу, щось заповнюючи у своїх паперах. – Хотіли поєднати акторів з Месників, одним махом і привернути увагу, і на екрані б виглядали…

—   Бенедикт Камбербетч? – припустив Том. Йому подобався Бен і як актор, і як чоловік насправді. На особисту думку Холланда на роль трохи замкненого, але рішучого дорослого викладача Бен підходив ідеально: він міг одним поглядом змусити всіх ходити по струнці.

Окрім Дауні, так, той зовсім відбитий.

—   Ні, ми намагалися зв’язатися з містером Дауні, – щиро засмучувався співробітник Warner Bros. – Здається, йому не сподобався сценарій.

Том стиснув губи. Здається, він дивом уникнув неприємностей у вигляді любовного інтересу в особі Роба! Нехай і несправжнього… але Холланд нутром відчував, що не так просто. Якщо той відмовився через участь його, Тома, у цьому фільмі, то…

Мама завжди говорила йому, що гіпертрофоване почуття відповідальності не принесе йому щастя.

—   Ви казали йому, що ви берете мене на роль? – з важким серцем уточнив Том.

—    Натякнули, – знизав плечима Грегорі. – Вашої відповіді ми ще не знали, і стверджувати нічого не могли. Я думав, це зіграє на користь його рішенню, але – ні…

—   Ми з ним… не ладнаємо, – сказав Том. – Думаю, він не хотів приректи себе працювати з неприємним колегою.

Актор розумів, що цими словами буквально відкритим текстом пропонує викинути себе із проекту. Якщо мова про рекламу та зірку, то кого оберуть — Дауні чи Холланда? Тут навіть питання не стояло. Том дуже хотів зіграти у фільмі, але ще більше хотів, щоб фільм побачив світ, і в ньому зіграли талановиті люди, а Дауні, як не крути, чортів геній у цій справі. Розбереться він вже якось у своєму камінг-ауті, але заважати фільму він однозначно не хотів.

Грегорі ж витріщався на нього з неприхованим здивуванням.

—   Ви розумієте, що якщо містер Дауні поставить умову, щоб його партнером був інший актор, то нам доведеться піти на це? – недовірливо перепитав він.

Том похмуро кивнув.

—   Зрештою, і я не хотів би ускладнювати собі життя роботою з ним, – махнув він рукою.

—   Ми вам зателефонуємо, – кивнув Грег, уже подумки підшукуючи заміну Холланду, на випадок удачі та згоди старшого актора.

Холланд вийшов з кабінету зі змішаними почуттями справедливості та обурення. Роб примудрився ставити йому палки в колеса, навіть перебуваючи за сотні кілометрів від нього! Ні, звичайно, Дауні не винен, що саме їх обох бачив режисер у цій роботі, і він сам жодних умов не ставив, відправивши коротку відмову, але чомусь навіть цей безневинний вихід із ситуації шалено дратував Тома.

Чортовий шляхетний Роб, ви подивіться! Відмовляється він від спільної роботи! Накручуючи себе, Холланд поїхав додому, занурений у роздуми, під яким соусом подати своїй сім’ї той факт, що його буквально проміняли на Дауні, а головне чому вони ніяк не можуть працювати разом. Вони знали, що у Тома і Роберта деяке… хм, непорозуміння (як охарактеризував сам Том), але його масштабів не усвідомлювали.

***

—   Наївний ідіот! – невірячи вигукнув Роберт, коли Майкл нагадав йому своє ім’я і заявив, що Том відмовився від зйомок. – Ні, ну що за тупа молодь пішла!

—    Ти чого розкричався? – зітхнула Сьюзен, почувши його з кухні, а вона була мало не на протилежному кінці будинку по відношенню до робочого кабінету. – Я не дозволю тобі звільнити Майкла до закінчення його випробувального…

—   Том відмовився від ролі! Щоб я там зіграв! – обурювався Роберт, розмахуючи руками. – Благодійник знайшовся! Він що, вирішив, що я на старості літ собі роль не знайду?!

Сьюзен хмикнула раз, другий … і розреготалася, тримаючись за косяк, щоб не скластися навпіл.

—    Ти чого ржеш? – накинувся Роберт на неї. – Ти уявляєш! Розуму незбагненно!

—    Г-Господи… Роб… – схлипувала вона. – Але ж… у нього добре… виходить робити мою роботу!.. Д-давай його у твої ме… ха-ха… менеджери візьмемо?

Дауні тільки відкривав і закривав рот, дивлячись на дружину і вигадуючи помсту одну страшнішою за іншу.

Через хвилину Сьюзан таки взяла себе в руки.

—   Робе, по-хорошому, чому б тобі не взятися за цю роль? – вона переривчасто зітхнула, утихомирюючи смішки, що рвуться назовні. – Ти ж ненавидиш сидіти без діла. Ти вже по десятому колу переглядаєш свої інтерв’ю про «Месників», а ще я вже втомилася ховати від тебе віскі.

—   Виганяєш мене? – образився той, примружившись.

—   Та ніколи, – усміхнулася Сьюзан. – Але ж інших пропозицій поки що немає?

Він тяжко зітхнув, погоджуючись.

—   Раджу тобі прийняти руку допомоги від цього юного обдарування і погодитися на пропозицію, – фиркнула вона і, ласкаво поплескавши його по плечу, вийшла з кабінету.

У тому й справа, у тому й проблема! Допомога від Холланда, та це ж курям на сміх! Бач, делікатно самоусунувся, даючи йому…

Роберт завмер, ловлячи ідею, що проскочила, за хвіст. І широко посміхнувся, коли вона остаточно оформилася у його голові. О, так, він прийме цю пропозицію.

***

—   Містер Холланд! – радісно говорила слухавка голосом Грегорі наступного дня, коли Том, все ще в смутку, колупав свою вівсянку з фруктами. – Приголомшливі новини!

Він стрепенувся. Може, Роб відмовився все-таки не через нього, а тому що йому сценарій не сподобався?

—   Ви ще згодні зніматись у нас?

—   Так, звичайно, з задоволенням! А що таке, містер Дауні… він…

—    Він поставив умову, що працюватиме лише з вами! – порадував його Грег, і Том, не помічаючи, трохи сповз із стільця, на якому сидів, під незрозумілими поглядами рідних. – Не збагну, звідки ви взяли, що неприємні йому, він так відгукувався про ваші таланти!

—   Так? – видав Том, не до кінця володіючи голосом.

—   Загалом я радий, як усе склалося. Починаємо працювати над проектом за тиждень – ми майже закінчили підбір інших виконавців. Перша репетиція – ваша з містером Дауні, щоб так би мовити, спрацюватись.

—   Спрацюватись, – тупо повторив Холланд.

—   До зустрічі, Томас!

Молодий актор стискав у руці смартфон, перетравлюючи інформацію. Роберт-чортів-Дауні поставив умову. Умову працювати з ним, Томом. Ах ти…

—    …Виродок!

—   Що за слова, Том! – одразу відреагувала мати, і хлопець прийшов до тями, зрозумівши, що весь цей фарс мав свідків.

Здається, йому доведеться знову підбирати висловлювання, щоб пояснити тепер і… це.

 
FavoriteLoadingДодати до улюблених

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

2 Коментарі на “Частина друга