Щоденники війни 🇺🇦 Статті 🇺🇦 ВІРШІ

Розділ 1

FavoriteLoadingДодати до улюблених

Loading

Розкинула темні обійми тепла літня ніч. На дорогах вже давно не лишилось автомобілів, лише вуличні ліхтарі фарбують бруківку в тьмяний жовтий колір. Стівен сьогодні плаче в подушку, плаче так сильно, що цей звук пробивається крізь ребра Марка і змушує його душу знову й знову стиратися в порох. Здавалось, він раптом опинився тут голим і заціпенілим, а ще — таким, таким винним.

Бо Стівен плаче через нього. У всьому винен Марк. Це завжди була його вина. Як він може звинувачувати Стівена в тому, що той засунув свій ніс до чужої справи? Засуджувати за його наївність, його цікавість?  Стівен — неначе дитина, зламана маленька лялька, яку Марк хоче взяти в свої руки, притиснути до грудей і ніколи не відпускати.

Марк погано володіє словами, для нього це не новина. Він повний невдаха у вираженні почуттів, і йому ніколи не вдається нікого врятувати, й ніколи не вдасться. Але він намагається;  намагається просто зараз, тому що Стівен наскрізь промочить подушку сльозами, а його ребра тріснуть, якщо він так продовжить.

Він лагідно бурмоче у відображенні, умовляючи Стівена повернути дзеркало. («Гей, подивися на мене, любий. Скажи мені, що трапилося. Ми розберемося».) У Стівена виривається голосне гикання, і він жбурляє подушку в бік дзеркала і з люттю говорить  Марку, що той зіпсував йому життя. Що Стівен ненавидить його більше за все на світі, і Марк, певно, мав би зламатися від цих слів, але він нічого не відчуває. Він стискає губи в тонку лінію і приймає всі звинувачення. Тому що, зрештою, Стівен має рацію.

Марк дивиться на чужі широко розплющені очі; застигле обличчя в доріжках сліз, уривчасте гарчання від такої агонії й гніву, який здається просто нелюдським. Стівен насправді не хотів цього говорити, він просто поранений, розгублений і розбитий. Марк ненавидить себе, він згоден зі Стівеном. Він киває, коли той кричить, що він монстр, вбивця.

Найгірша людина на світі.

***

 

Коли Стівен перестає кричати в дзеркало, вже далеко за північ. Місяць зазирає у вікно, сяючи своїм лагідним білим диском. Стівен дивиться на дисплей будильника і, сховавши голову під подушку, тихо плаче в напівтемній кімнаті.

Марк, до болю стиснувши кулаки, стає на коліна біля ліжка у відображенні. Він більше не може дивитися на страждаючого Стівена, тому він люто втупив погляд на свої коліна, рахуючи тремтячі вдихи і видихи його альтер-его.

Коли Стівен знов загаворив, його слова прозвучали тихо і меланхолійно. Зовсім не так, як його голос лунав миттю раніше.

— Мені шкода.

«Я знаю, любий. Все добре», — тихо відповів Марк.

— Не залишай мене.

«Добре».

Він видихає, спостерігаючи, як Стівен повертає голову до дзеркала. Їхні погляди зустрічаються, і тепер очі Стівена дивляться м’яко та виснажено. Марк окинув поглядом його обличчя, темні кола під очима й глибоку зморшку на чолі; десь глибоко усередині Марка знову зароджується почуття провини.

Стівен схожий на ляльку. Гарна скляна лялька, яку Марк хоче тримати у долонях вічно. Просто бачити його щасливим, з широкою та яскравою усмішкою.

(Щоб він плакав тільки під Марком, так мило благаючи).

«Ти повинен спати, Стівене», — каже він, спостерігаючи, як той заплющує очі й вирівнює дихання. — «Ось так. Засинай».

У кімнаті знову запанувала тиша, а Марк витягнувся на простирадлах у відображенні, спостерігаючи за Стівеном. Він милувався його довгими віями, розслабленим обличчям. Його плечі більше не здригалися, а втомлений погляд став задоволеним.

Марк зі здивуванням відчув, як Стівен передає йому контроль над тілом. Чоловік ворухнувся, розплющив очі й зустрівся поглядом з розгубленими очима Марка. Стівен на кілька секунд застиг з відкритим ротом, неначе слова крутилися на самому кінчику язика, але не могли скластися у зв’язне пояснення. Він завагався, нервово проковтнув слину і почав спочатку:

— Не йди сьогодні. Залишся зі мною.

Марк відчув, як вираз його обличчя пом’якшується, а насуплені брови розгладжуються:

«Звісно».

І лише тоді Стівен повернувся спиною до найманця й зрештою заплющив очі.

 

Переклад з АО3, автор rent4l, дозвіл на переклад отримано.

 
FavoriteLoadingДодати до улюблених

Залишити відповідь