перший розділ

FavoriteLoadingДодати до улюблених

***

 

— Він школяр! — голосно кричить Бакі й намагається відійти від двох неадекватних Месників, які і так весь день протрималися без усіляких пригод.

Пітер лише закатує очі і з надією дивиться на Сема.

Почалося це божевілля близько години назад, коли Паркер дуже втомився сидіти без справи. Він би з радістю побіг до лабораторії зробити який-небуть дослід, аби половина приміщення зірвалася, а з другою сталося те саме, але трохи пізніше. Власне кажучи, майже за це Павуку на два тижні заборонили навіть близько підходити до будь-якої лабораторії чи майстерні. Особливо на нижніх поверхах, куди хлопець спершу пішов й погрожував деяким стажерам, щоб ті пустили такого генія як він. П’ятниця злила все це Старку, так що покарання продовжили. А все за те, що він з Шурі хакнув Штучний Інтелект Старка, аби та не доповіла про все Тоні, й намагалися зробити гігантський батут, аби стрибнути на нього з Вежі Старка й перевірити, наскільки далеко вони полетять. Обох відкинуло майже на три квартали вбік, а перед цим підкинуло на висоту вдвічі вище за саму Вежу. Як виявилося, тільки вони й вважали цей дослід веселим, адже Чорна Вдова, Залізна Людина та Чорна Пантера ледь втрималися від того, аби не повбивати малих. Діяти вирішили жорсткіше, тому зараз Пітер нудьгує на дивані поряд зі Семом, якого попросили погледіти за хлопцем, щоб той не втік куди-небуть. Саме тоді йому на думку й спала така геніальна ідея.

— Сем, — здалеку починає Паркер, — а як думаєш, хто сильніше: я чи Бакі?

Вілсон на кілька секунд замислився, потім зрозумів натяк й вже збирався відмовити дитину займатися такою нісенітницею, як заглядає в очі Пітера. Паркер вже все вирішив для себе, тому відмовляти його сенсу немає. Звичайно, чоловік міг проявити дорослу впевненість й заборонити дитині це робити, а краще розповісти про все це Пеппер чи Тоні, але Вілсон ніколи не був правильним дорослим. Саме тому зараз ці двоє з такою впертістю вмовляють Барнса трохи повеселитися й перевірити такий важливий експеримент.

— А як в аеропорті битися, то тобі все одно було! — майже ображено скиглить Паркер й падає на диван, сподіваючись, що серце Джеймса хоч трохи прикипіло до хлопця.

— Так я не знав, що бився з дитиною! — втомлено відповідає Барнс, сподіваючись, що ці двоє прийдуть до розуму й припинять зваблювати його таки перевірити цю ідею. Як виявилося, всі прекрасно знали, що Солдат вже згоден, тому залишилось зробити останній крок.

— Це чисто заради науки, — робить спробу Сем й помічає, як загадково посміхається чоловік.

Кинувши в їхній бік тверде ‘тільки заради науки’, Бакі здається. Пітер миттю підривається з дивана, дає п’ять Джеймсу й натискає на кнопку на руці, аби активувати костюм. Сем, який вже весь вечір лежав зі своїми крилами, лише розкриває їх. Вечір перестає бути таким нудним.

 

***

 

— І з рахунком три до семи Павучок феєрично проривається вперед, залишаючи нашого пенсіонера ображено терти свою руку! — голосно кричить Сокіл, пролітаючи над полем бою.

Пітер запускає павутиння на Бакі, що той ледве встигає схопити хлопця за ногу, завдяки чому обоє летять кудись вгору. Зимовий, перелетівши диван, гучно падає на підлогу, в той час, як Павук встигає закріпитися на стелі, де й залишається стояти. За ту годину, яку вони бігали до залі, всі кути вже встигли покритися павутинням, а деякі крісла й тренажери зламатися під натиском двох Месників. Здається, комусь завтра буде несолодко, коли інші вирішать потренуватися.

Проте все стає ще цікавіше, коли Паркер, намагаючись сховатися від залізної руки, вистрибує в коридор й несеться до кухні. Сокіл, недовго думаючи, летить за всіма, аби й надалі коментувати всі події. Бакі замахується вдарити хлопця, як той все знайомо легко зупиняє руку, міцно тримаючи її в своїй. Він тут теж не пальцем роблений, між іншим.

— Павук запускає павутиння, Зимовий Солдат пригинається, павутиння летить далі, — на секунду замовкає Сем й дивитися за тим, як щось розбивається, — прямісінько в яблучко. Гей, Пітере, Нат тебе вб’є. Це була її ваза, яку їй подарував Клінт, якому не було куди її діти, адже йому її подарував Старк, аби той подарував її Лорі, якій це страхіття не потрібно було.

—  Головне в посуд не потрапити, — з нехтуванням промовляє Пітер, як Бак кидає в нього стілець, який влучає точнісінько в сервіз. Його якраз на днях Старк купив, аби Месники їли з усього найкращого.

Павук із тихим стогоном дивиться на кухню й показує, що краще їм валити якнайдалі, щоб вранці з усіма гадати, хто ж міг таке вчинити. Та в той самий момент всі троє згадують про існування такого чуда техніки, як П’ятниця, тому в головах починає мигати кнопка ‘sos`. Десь чуються важкі кроки Стіва. Час бігти. Паркер починає панікувати, як його силою штовхають в бік виходу. Бігти нема куди, адже дорогу до виходу відрізав Стів. Всі троє швидко вилітають з кухні, помічаючи тінь в кінці коридора. На помилування ніхто вже не сподівається, адже, можливо, вони випадково зламали кілька поличок й картину в коридорі. Коли Капітан таки доходить до кухні, то звідтіля чується лише нетихе й злісне ‘якого чорта?’. Сем голосно кричить ‘не висловлюйся’ й штовхає двох Месників куди-небуть подалі.

Паркер на павутинні летить в кінець коридора, подумки складаючи заповіт: костюм Шурі віддати можна, колекцію Лего Неду, а всі розробки – іншим вченим. Бакі ледь встигає за Семом на крилах й Пітером з павутинням, тому на повороті випадково не помічає якусь напевно дорогу вазу й врізається в неї. Павук занадто голосно сміється з цього, що сам влітає в стіну. Синець починає наливатися синім, картина гучно падає, але Барнс хапає хлопця, й вони вдвох біжать далі.

— А далі нема куди, — з панікою каже Вілсон, адже десь ззаду чується злий голос Кепа. Єдиний вихід – назад до кухні або … вікно з краєвидом з дев’яностого поверха.

— Вікно! — вирішує Пітер й каже П’ятниці відкрити його. Звичайно, вона доповість про це Тоні, але до того часу троє вже будуть далеко від Вежі.

Після кількох секунд, поки Штучний Інтелект виконував команду, вихід став повністю вільний, так що Сокіл без роздумів стрибає вниз й чекає на спільників. Паркер вже збирається повторити цей рух, як згадує про третього члена їхнього угруповання. Барнс! Той, видно, хоче випасти з вікна так само, як зробив це з літаком, але ж то був ліс, а це центр міста. Роджерс підходить все ближче.

— Чіпляйся за мене, — Павук вже готує шутери, аби якнайшвидше звалити з цього пекельного містечка, як чує заперечення Солдата, — інакше ти перелякаєш пів міста!

— Я сторічний Супер Солдат, ти думаєш, я сяду на школяра? — Капітан з хвилини на хвилину з’явиться перед ними, якщо вірити радару Пітера. Ой що буде, якщо він не вмовить пенсіонера відкинути свої моралі.

— Я тебе буквально зробив тільки що, — аргументує хлопець й бачить паніку Сема, — тоді залишайся й виправдовуйся перед Бурулькою сам, а я валю.

— Зачекай.

Схопивши ногу Павука, Бакі закатує очі й стрибає за Паркером вниз. П’ятниця зачиняє вікно, тому Стів не має побачити, куди ділися лиходії, які перетворили Базу Месників у звалище. Пітер швидко стріляє павутинням в різні будівлі, аби зникнути з поля зору Вежі. Коли троє віддаляються на достатню відстань, то постає друге питання: куди? Куди троє навіжених Месників можуть дітися, щоб сховатися від інших героїв?

— Я літав на дитині, — наче сам до себе шепоче Барнс й стає на дах якогось маленького магазину. Відключивши Карен, Пітер втомлено сідає поряд із Семом й споглядає людей знизу. Хочеться голосно сміятися, але з останніх сил доводитися стримувати себе.

— Тобто це єдине, що тебе хвилює зараз? — різко питає Сокіл, удаючи велику злість. Насправді, якби перед ним був вибір зробити це знову, чи нудитися на ліжку під нотації П’ятниці, то Сем обрав би те саме без вагань. — Є ідеї, куди можна завалитися чорному з крилами, сторічному дідусю з металевою рукою й підлітку в червоному костюмі, на яких полюють Месники?

— Полетіли, — впевнено вирішує щось для себе Паркер, хапаючи Бакі за собою. Туди, куди вони летять, їх мають впустити, або він не Людина-Павук.

 

***

 

— Пітер Бенджамін Паркер!

— Привіт, Мей, — розгублено посміхається хлопець, сподіваючись, що Хеппі зараз в Старка шукає їх, а не спить в ліжку його тітки. Не те, щоб він якось ніяковів перед коханцем Мей, але він може здати їх Тоні, який тоді точно прилетить за ними.

Жінка незадоволено дивиться на свого племінника, чоловіків позаду й якось втомлено дозволяє всім зайти. Паркер не привів би додому абикого, не наражав би свою улюблену тітоньку на небезпеку, тому можна не хвилюватися. Вона вже нічому не дивується після того, як дізналася про реальну причину нічних прогулянок її любої дитини. Проте те, що він з кимось посеред ночі прилітає, хоча мав бути в Вежі, наводить на якісь не гарні думки. Синець під карим оком не додає впевненості в правильності ситуації. Пітер на німий погляд лише відмахується, адже завтра про це вже не згадає.

— Я навіть не питатиму, якого тут відбувається, — здається Мей й сідає на диван, на якому колись сидів Старк й їв пиріг, — може хоча б познайомиш нас?

— Звичайно, це Сем, — Вілсон ніяково хитає головою, виходячи з тіні Павука, — це Бакі, — Барнс ледь помітно рухає рукою й чухає потилицю. Здається, тільки Паркери й почуваються себе впевнено. — А це моя люба тітонька Мей.

Бак трохи здивовано дивиться на людей навпроти. В його пам’яті ще свіжі спогади про прекрасну тітку Паркера, яку боїться навіть Залізна Людина. Як він тоді сміявся, коли почув, якими словами жінка гнала міліордера подалі від її оселі, коли дізналася, що Пітер в його майстерні провів кілька днів без сону й знепритомнів на уроці наступного дня. Такої вистави сусіди не бачили з того моменту, як Мей дізналася про особистість Людини-Павука й вирішила щось швиденько обговорити з Тоні. Власне, зараз їхні сумісні сили виливаються на захист бідненького Пітера, який через раз прилітає зі зламаною рукою або ребром. Хоча, варто хлопцю хоч слово проти Старка сказати, й Мей тієї ж секунди піде вбивати цю погань, що докучає її хлопчику. Паркер саме на це й поставив.

— Сподіваюся, в тебе все гаразд, але якщо ні, то можеш мені розповісти, — лагідно каже тітка й обіймає Пітера, який з посмішкою робить те саме. Бакі тихо шепоче ‘невже це й є та сама крута тітка Паркера ,якої боїться навіть Старк?’. На щастя, ніхто, окрім Сема, цю репліку не почув. — Але пам’ятай: чим менше я знаю, тим менше я скажу на допиті.

— Тоді я промовчу, — на секунду замислюється Павук, після чого згадує про щось важливе, — не кажи Хеппі, що ми були тут.

Мей серйозно погоджується, цілує племінника в лоб й шепоче щось на вухо. Після того, як жінка дала усім по комплекту старої постільної білизни, троє зачиняються в кімнаті хлопця, адже ‘Хеппі може повернутися в будь-яку хвилину, Сем’. Сам власник кімнати лягає на тепле й затишне ліжко, аргументуючи це тим, що він ще молодий і йому треба спати багато. Месники, яких тільки що ледь не вбив Капітан Америка, легко погоджуються й швидко засинають.

 

***

 

По всій кімнаті роздається жахливий звук будильника. Хто взагалі вирішив вставати о восьмій в суботу, питань не викликає, адже тільки Пітер тут має який не який телефон, який може будити когось раніше дванадцятої. Найгірший звук в світі.

— Якщо ти зараз не вимкнеш цю хрінь, я її розіб’ю, — чесно зізнається Бакі, хоча навіть не намагається принаймні встати з підлоги.

Паркер ледь знаходить телефон з заплющеними очима й кілька секунд тупо дивиться на екран. Ось повідомлення від Шурі, яка скаржиться на всесвітню нудоту в Ваканді з того часу, як їй заборонили робити все. Сиди й читай книги з хімії чи біології. Та яке їй діло до тієї книги, коли вона може свою написати про щось невідоме для розумій середньостатистичної людини. Пітер лише посміхається на її слова: йому ось навіть дуже весело. Ось повідомлення від Неда, Мішель й ще когось, але хлопець кидає телефон в ліжко й падає спати далі, коли до нього доходить, з якої радості будильник подзвонив у вихідний. Доходить, що саме має бути сьогодні.

— Трясця, дідько, — в розпачі підривається Паркер й тупо дивиться в стіну.

— Не висловлюйся, — ліниво повторює Бакі, поки Сем голосно хропить десь поряд. Ніхто так і не збирається вставати, тому Павучок кидає подушки в обох й летить одягати що-небуть, що він не носив ніколи в житті. Може, так його не впізнають.

— Сука! — кричить хлопець, коли знов врізається в двері шафи, відчуваючи, що вчорашній синець знов з’являється на своєму місті.

— Паркер!

На цей раз Сем підривається з підлоги й кидає його ж подушку в Пітера, який лише потирає десь під оком. І хто тепер повірить, що це він сам врізався, а не Бак вчора вдарив під час змагань?

— В мене екскурсія! — вже починає панікувати хлопець й кидає що-небуть в портфель. Може, час прочитати повідомлення від Неда, в якому друг вирішить сказати, що поїздка відміняється й він може спати спокійно.

 

нед:

‘чуваааак’

‘ти вже прокинувся???’

‘піт’

‘ти ж не забув про екскурсію???’

‘ти ж мені не показав всі поверхи минулого разу’

 

павучок-чудачок:

‘користувач помер’

 

нед:

‘хахахах’

‘чекаю’

 

— Пам’ятаю, які в наш час були екскурсії, — як дід починає Бак й сідає на ліжко.

— В той час ви знали це слово? — сміється Сем й ухиляється від удару колеги.

Між ними починається бійка, на яку Паркер лише закатує очі. Нічого нового вигадати не можуть. Ось прокинеться Мей від їхніх ігор, ось тоді побачать, якою може бути мила Мей в гніві. Та навіть це не відміняє одну єдину проблему, що дощовою хмарою стоїть над Пітером.

— Я їду в Stark Industries! — не витримує Павучок й падає майже на Барнса. Проблема більше не в тому, що Флеш з’їсть його щодо роботи в Старка, а в тому, що сам Старк з іншими це зробить через вчорашню гру.

— Тобі жити набридло? О, то ти візьмеш всю провину на себе? — сподівається Сем, поки Паркер відлічує секунди до власної смерті. Тік-так, тік-так, вас приб’є сам містер Старк.

— Це екскурсія, від якої я не можу відмовитися, — майже плаче від розпачу хлопець, коли Солдат легенько обіймає малого.

Кілька хвилин йде на заспокоювання Павучка й вигадування якогось плану. Зрештою, Месники виставляють молодого генія за двері зі словами, що треба просто трохи імпровізації та костюма Людини-Павука. Власне, костюм долетить до Ваканди неушкодженим, так що Шурі матиме, чим зайнятися.

 

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: