Щоденники війни 🇺🇦 Статті 🇺🇦 ВІРШІ

Кінець і початок

FavoriteLoadingДодати до улюблених

Loading

Буря вирує у день народження Остари Баратеон. Океан затоплює берег, вітер б’ється об стіни  Штормової Межі і ніхто не помічає магії, що витає в повітрі. Ніхто не помічає лютого шипіння сили під м’якою плоттю немовляти. Ніхто, крім Смерті, яка сидить, чекає і посміхається.

 

Розділ 1: Кінець і початок

 

Дихати оляче, думати боляче, все болить . Можливість бачити то з’являється то зникає, у вухах дзвенить, а кров, що ллється з її тіла, накопичується на мармурі під нею. Герміона Грейнджер вмирає. На даному етапі це неминуче. Забагато крові, кожна стара рана, яку Герміона коли-небудь отримала в результаті магії, була відкрита лише одним рухом зап’ястя та невідомим заклинанням.

Герміона глибоко вдихає, намагається придумати спосіб уповільнити кровотечу, поки хтось не зможе доставити її до Святого Мунго, і розсіяно проводить пальцями по крові, що охолоджується під її долонями.

Раптом чиїсь руки розгладжують її волосся, піднімають повіки, тиснуть на рани, на які тиснути не варто. Вона хоче це сказати. Хоче сказати цій людині, що варто знайти Гаррі чи Рона, вони не зможуть їй допомогти, але принаймні будуть поруч, але коли вона відкриває рот, кров витікає з куточка її рота й зникає в промоклому безлад її волосся.

Вона відкриває очі, щоб дивитися на людину, Рона як виявилося, який намагається закрити найгірші з її ран. Герміона усвідомлює, що він теж стікає кров’ю, поріз, який він отримав під час навчання, знову відкрився і пофарбував його обличчя в темно-бордовий колір. Недовго роздумуючи, Герміона тягнеться тремтячими пальцями, щоб витерти кров з його щоки.

— Скажи мені, що робити, — благає Рон, його голос зривається, коли він сильніше натискає на рану, що розгортається від її плеча до стегна. — Будь ласка, Міона, просто скажи мені, що робити

Ти нічого не вдієш, думає вона, але нічого не каже.

Замість цього вона розуміє, що опускає руку, щоб переплести їх пальці. Трохи важко з усією кров’ю, але це приховує той факт, що її руки липкі й холодні, а його руки такі теплі, незважаючи на всю кров. Але ж Рон такий, чи не так? Герміона думає про всі випадки, коли вона згорнулась калачиком біля нього, щоб просто бути ближче до його тепла.

— Ти подбаєш про Криволапика, так? — запитує Герміона, слова невиразні і тихі навіть для її вух.

— Про що ти говориш? Все буде добре… За кілька хвилин прийдуть цілителі, і я приведу Криволапика до Мунго, і ти зможеш його бачити скільки завгодно. Я пронесу його, якщо запихну собі під сорочку. Ніхто не буде сумніватися, якщо я скажу, що набрав кілька фунтів, бо мама, швидше за все, буде приносити їжу.

Сміх, який виливається з неї, болить гірше за рану, але Герміона ігнорує різкий біль, що проноситься її тілом, і посміхається хлопцю, який стоїть на колінах біля неї. Його усмішка сумна, така страшно сумна, а очі повні сліз. Вони малюють доріжки по його щоках і Герміона хоче їх стерти, але просто не може змусити свої руки рухатися.

—Я кохаю тебе, —  Герміона зітхає, коли чорний колір починає затуманювати  її бачення. — Я кохаю тебе до болю.

— Я теж тебе кохаю.

— І вибач… Мені так шкода… Я не хотіла, щоб так сталося.

Тепер Рон плаче, голосне незграбне ридання, від якого його плечі трусяться, а пальці міцніше хапаються за неї. Це не боляче, Герміона вважає, що, мабуть, повинно бути, але їй пощастило, що вона втратила можливість відчувати.

—Це не твоя помилка. — Рон встигає сказати між схлипуваннями.

Світ розпливається у вирі червоного і чорного, і Герміона хоче сказати йому, щоб він подбав про Гаррі, про Джіні, і про Джорджа, і про себе найбільше. Але не вистачає часу,  їй не вистачає сил, і тому вона просто кидає останній погляд на свого чоловіка, страждаючи від думки, що він повинен був бути свідком цього, але також вдячна за це. Сподіваюся, він колись пробачить собі.

Сподіваюся. Сподіваюся. Сподіваюся.

— Це не… Це не твоя вина  — Герміона бурмоче.

А потім все закінчилося.

Немає більше ні болю, ні мук, ні сліз. Просто нескінченна темрява і далекий гул чийогось голосу, який говорить їй, що вони її люблять.

 

***

 

Вони не дають їй побачити малюка. Маленьке і миле створіння, яке вона власними зусиллями виштовхнута з свого лона, мовчазне і нерухоме. Таким чином, її немовля не запам’ятається як щось інше, ніж одне з багатьох мертвонароджених немовлят, яких народила Раелла. Але незважаючи на це, незважаючи ні на що, Раелла буде оплакувати свою дитину. Її милий маленький дракончик, який приніс би їй таку радість.

— Моя королева, дитина? — Голос Піцелля перервав горе Раелли.

І вона не може дивитися на чоловіка, коли він тримає на руках нерухому фігуру її немовляти, коли вона сама теж не може взяти до рук цей завмерлий згорток.

— Треба сказати королю. — каже Раелла, голос глухий навіть для її власних вух.

Ейрис не буде задоволений. Це третя мертвонароджена дитина. Йому не буде приємно знати, що сестра-дружина, яку він хотів для Рейгара, померла. Для її чоловіка все було інакше, коли мертвими немовлятами були хлопчики, можливі спадкоємці, якщо Рейгар помре, перш ніж зайняти трон. Все було інакше для нього, принаймні, для Раелли це все одно боляче.

— Так, ваша милість.

А потім Піцелль залишив її зі своїм горем і двома жінками, які допомагають їй змити кров і переодягтися в свіжу сорочку, перш ніж обережно вивести її з кімнати.

 

***

 

Кассана кричить, пальці звиваються в вологої тканині її забрудненої сорочки, піт стікає по її носу, коли вона тужитися, тужитися і виштовхує дитину зі свого лона. Мейстер Крессен підбадьорює її, каже, що у неї все добре, що він може розгледіти маківку немовляти. Все, що їй потрібно зробити, – це тужитися трішки сильніше. Трішки.

Ці пологи важчі, ніж її останні і Кассана віддалено задається питанням, чи мертва її дитина, чи прямує неправильним шляхом, як це зазвичай роблять деякі немовлята. Вона сподівається, що ні, молиться, щоб це було не так, тому що Крессен міг би врятувати її, якщо зможе, але в будь-якому випадку її дитина помре, і… Кассана любить свою дитину, хоч ще ненароджену, так само люто, як і Роберта

Думка про те, що її немовля прийде на цей світ тихим й незворушним, змушує щось у Кассані болісно стиснутися.

—Хлопчик. — Крессен каже, коли дитина вислизає з-поміж ніг Кассани в його очікуючі руки.

Брат для її милого, сміливого Роберта.

Вона готується попросити одну з дівчат, які допомагають мейстру Крессену передати її сина, щоб вона побачила його, назвати його ім’я і сказала йому, як сильно вона його любить, коли гострий біль пронизує її спину.

— Що відбувається? — вимагає вона, роблячи вигляд, що не чує тремтіння у власному голосі.

Мейстер Крессен повертається між її ніг, ретельно перевіряючи все, що може виявитися фатальним.

— Ще одне немовля, — каже темноокий мейстер, і Кассана на мить відчуває полегшення, що це не щось серйозніше.

Кассана випрямляє щелепу, відкидає плечі назад і тужитися з усієї сили, на яку здатне її виснажене тіло. Вона не помре в цьому ліжку, її немовля теж не помре тут. Кассана народить дитину, хлопчика чи дівчинку, і вона буде любити її так само, як любить інших своїх дітей. Навіть якщо вона деформована, навіть якщо це завдало їй більше болю за останні кілька хвилин, ніж при будь-якому з її братів.

Її агонія вливається у її голосі, коли вона кричить.

— Я бачу голову, моя леді! —  Крессен радіє.

Піт і сльози накопичується на щоках Кассани, і вона стискає зуби, коли тужитися, тужитися, тужитися.

Ще трохи, каже вона собі, ще трохи .

Це майже нестерпно, цей біль. Стара септа Кассани сказала б їй, що це знак, сказала б їй, що немовля Кассани буде воїном. Сильним, лютим і диким. Раніше Кассана вважала, що вчення септи Ейлін — лайно, але в цьому разі вона не здивувалася б, якщо стара жінка була права. Боже, Кассана сподівається, що вона була права щодо таких речей.

Пізніше, коли крики темноволосої леді заглушаються різким голосінням немовляти, Кассана дозволяє своєму тілу прогнутися спиною до подушок, складених високою купою, щоб підтримувати її . Незважаючи на виснаження, Кассана не може не відчувати полегшення.

— Дівчинка, — каже Крессен із збентеженням.

— Дівчинка? Вона здорова?

— Так, моя леді, вона здорова.

— Я хочу їх тримати — каже Кассана, вже підвевшись, щоб спертись на подушки. — Дай мені їх потримати.

І так Крессен робить. Опускає свого хлопчика на руки, поки він йде очистити її дочку.

Син Кассани — маленький, з горіхово-коричневою шкірою на кілька тонів світлішою за її власну і рідким клаптем волосся, що в’ється на голові. Він виглядає так, як Роберт, коли був немовлям. Кассана посміхається йому, притискає ніжні поцілунки до його тендітної голови і ледь не плаче, коли він згортає свої мізинці навколо її власних.

— Станніс, — каже Кассана хлопчикові, ім’я, яке вони зі Стеффоном обрали, якщо б у них був хлопчик. — Тебе звати Станніс.

Коли годувальниця приходить за її сином, Кассана, вагаючись, відпускає його, єдина справжня причина, чому вона робить, полягає в тому, що її тіло починає тремтіти, і їй потрібно спати, але їй необхідно побачитися з дочкою. Тому, коли вони передають їй заплакану дитину, Кассана сміється, незважаючи на біль у її тілі.

— Моя Остара, — зітхає Кассана. — Ти така красива.

Дитина відчайдушно кричить, бо хоче їсти чи щось інше, Кассана не впевнена, але її тіло починає відчуватись важким, тому вона передає дитину годувальниці й дозволяє Крессену оглянути її, перш ніж лягти назад і заснути.

 

***

 

Вона виросла з помірно релігійними батьками. Вони ніколи не ходили до церкви, але її мати завжди говорила про рай і про те, як Герміона колись побачить там своїх бабусю і дідуся. Герміона ніколи не була надто релігійною протягом свого життя, але вона вірила, що після смерті щось було. А потім вона померла, і тоді не було нічого, крім мирної темряви, і якщо це були Небеса, то Герміона могла це прийняти.

Якщо це були Небеса, то Герміона могла б навчитися цінувати це.

Тому що не було жодних затяжних травм, жодного жахливого болю, який випромінювали її прокляті рани, більше не було кошмарів про Белатрису та її лютий гнів та її нігті, що впиваються в щоку Герміони, коли вона сміється над нею.

Але тоді вона рухалася, темні стіни стискали її й рухали. Вона думала, чи ми рухаємося далі, як це назвали б деякі. Переходячи з цієї мирної чорноти до місця, де бабуся й дідусь вітали її з розпростертими обіймами, і вони втрьох чекали на батьків Герміони, Рона, Гаррі та всіх інших друзів, яких вона коли-небудь знала протягом свого життя.

На жаль, на неї не чекають яскраве світло, пухнасті хмари та усміхнена родина.

Натомість це людина з добрими темними очима та темним волосся. Він посміхається їй, стягує з її носа та очей щось плівкове та слизьке, і передає її іншій жінці, яка починає її чистити і… О.

О ні .

— Дівчинка.

Вона кричить, брикається і ворушиться, намагаючись піти від жінки, яка її тримає, але її тіло занадто маленьке і надто легке, а жінка, яка її чистить, просто посміхається і загортає в м’яку тканину, перш ніж передати її.

Людина, якій її відали — жінка з милим обличчям, з широкими карими очима та насичено-темними локонами. Вона посміхається їй, зуби такі білі й рівні, і ніжно цілує її в щоку.

—Моя Остара — звучить жінка так піднесено, так полегшено, і вона відчуває, що паніка трохи згасає, коли вона слухає ніжний голос, такий знайомий і такий милий. —Ти така красива.

Її крик, її плач лунає трохи менш розпачливо, але вона все ще почувається такою втраченою, такою обдуреною. Чому це не могло закінчитися? Чому її не можна було залишити одну? Там стільки емоцій і стільки розгубленості, що вона навіть не стримується, коли жінка пропонує їй одну з грудей. Вона без заперечень бере і думає про всі способи, якими вона збирається надерти дупу тому, хто втягнув її у цю ситуацію.

 

***

 

— Вони здорові? — запитує Стеффон, дивлячись униз на немовля, безпечно затиснутого у його руках.

Крессен киває: —Такі ж здорові як твій останній.

Стеффон повільно похитав головою, перш ніж знову звернути увагу на маленького хлопчика, який спить на його грудях. Його син, здоровий, витривалий і міцний. Так само, як Роберт. Так само, як Остара. Його родина, його кров. Діти дому Баратеон, які будуть нести його ім’я та спадщину протягом багатьох років.

— Ти почуваєшся добре, Кассано? — запитує Стеффон, поглядаючи з сина на дочку та дружину.

— Я втомилася. — м’яко, але не слабко, відповідає Кассана, її пальцем обстежує ногу Остари.

— Я б підозрював, що так… Крессен каже, що народжувати близнюків було важче, ніж Роберта».

— Важче, але не дуже.

Стеффон опускається на крісло біля ліжка Кассани, поправляючи дитину на руках, щоб простягнути руку і переплести пальці з пальцями дружини. Незабаром її заберуть, допоможуть перебратися з пологового ліжка до кімнат, які вона ділить зі Стеффоном. Але поки що вона все ще занадто слабка, і було б нерозумно переміщувати її в такому стані. На щастя, постільну білизну поміняли та надали свіжу сорочку. Тож Стеффон пропонує їй воду та дає їй їжу, а іноді погладжує її по волоссю, коли вона дозволяє йому доторкнутися.

—Роберт схвильований. Він думає, що нарешті знайшов собі нового товариша по іграм. — Через деякий час мовив Стеффон.

— Ти розповіла йому про Станніса й Остару?

— Так, він у захваті.

— Дивно.

— Мабуть, трохи… Я думаю, що вони йому найбільше сподобаються через кілька років, коли Станніс буде достатньо дорослим, щоб гратись.

Кассана злегка сміється, але нічого не каже.

За стінами Штормової Межі лютує море, а небо гуркотить, буря, не схожа ні на що, що жителі Штормових земель будь-коли бачили. І магія, що кружляє в повітрі, магія, що змушує хвилі розбиватися об скелі, а грім розхитувати саму основу замку, залишається непоміченою для всіх, окрім маленької дитини, що пригорнулась до грудей матері, і тіньової істоти, яка затрималась у кутку, найближчому до дверей.

Істота, яка тхне квітами гнилі. Істота, яка дивиться на Остару Баратеона, наче дивиться на старого друга.

Висока тіньова істота, яка міцно тримає в руках сріблястоволосе немовля.

 

***

 

Звістка про народження Станніса та Остари Баратеон досягає Королівської гавані за кілька днів, і Раелла потрапляє у протиріччя. Вона рада за Кассану. Втратити дитину— це жахливо , і Раелла ніколи б нікому не побажала цього болю… Але вона також злиться, бо це могла бути вона. Чому це була не вона? Вона все робила правильно, їла те, що їй сказали їсти, і Піцелль стежив за нею, коли вона перебувала у вагітності.

Так чому ж Елаера померла, а Остара і Станніс живі?

Раелла тяжко cковтнула.

Ейрис не буде задоволений. Він уже відвідав її одного разу, він не кричав на неї і, здавалося, турбувався про її здоров’я, але Раейла бачила, як він на неї подивився. Те, як він прошепотів Піцеллю, перш ніж цнотливо коротко поцілувати її в скроню. Їй цікаво, скільки часу пройде, перш ніж брат звинувачуватиме її в невірності з іншим чоловіком і спробі породити його байстрюків на світ і виховати їх як частину королівської сім’ї Таргарієнів.

Ні для кого не секрет, що Ейрис віддає перевагу Стефону Баратеону, оскільки їхня спільна кров і дитяча дружба створили між ними своєрідні зв’язки. Але навряд чи Ейрис буде схвильований, почувши, що дитина з лише половиною крові Таргарієна, житиме, поки його власні діти гинуть.

Зітхнувши, Раелла відкладає вишивку вбік.

Це був перший раз за майже тиждень, коли Раеллу випустили з покоїв через її власну слабкість і жахливий шторм, який прокотився по всьому Вестеросу. Вона може бачити чорні хмари, які останнім часом заполонили Штормові землі. Раелла вважає це кумедним з кількох причин, проте, схоже, буря, що розвиваються на землях її двоюрідного брата, незабаром перейде до Королівської гавані, що змусило ще раз королеву зітхнути.

Вона так втомилася від дощу і холоду.

Недовго замислюючись, Раелла підводиться і збирає свою вишивку, усвідомлюючи присутність сера Герольда Хайтауера, коли він слідує за нею назад до Червоного замку.

Ця робота – це переклад з англійської мови.

Оригінал: https://m.fanfiction.net/s/13183300/2/

Автор:A-Bird-Of-Prey

 
FavoriteLoadingДодати до улюблених

Залишити відповідь