Щоденники війни 🇺🇦 Статті 🇺🇦 ВІРШІ

Бродячі пси літератури. Невідома історія створення Детективного Агенства

FavoriteLoadingДодати до улюблених

Loading

Кафка Асагірі

Санго Харукава

Бродячі пси літератури.  Невідома історія створення Детективного Агенства

!Переклад від віоленл!

«Будні одного Детективного агенства»

— Кунікіда-сан, а чому було створено Збройне Детективне Агентство?  — нахилив голову набік Дзюн’їтіро Танідзакі.

Високий чоловік навпроти нього ще дужче насупився і підкреслено суворо запитав:

— А ти цього навіть не знаєш?

— Ну, я… Вибачте.

Пізній час.

Двоє чоловіків сидять один за одним за невеликим бічним столиком кафе.  Перед ними стоїть подвійна порція смажених гома-данго та чашки з ходзиття.  На обличчях обох серйозний вираз.

Збоку вони виглядають дуже незвично — хочеш не хочеш, а мимоволі обернешся, — але для них, детективів Збройного Детективного Агенства, це була чергова вечірня ділова зустріч.

Кафе “Вихор”, оформлене під легку старовину, знаходиться на першому поверсі тієї ж будівлі, де розташований офіс Збройного Детективного Агентства.

— Я просто подумав, працюю в агентстві, а гадки не маю, чому, власне, його створили.  А ви знаєте, Кунікіда-сан?

— Зрозуміло, знаю, — кивнув чоловік, що сидить навпроти Танідзакі, — Доппо Кунікіда.

Танідзакі посміхнувся:

– Не дивно.

— Якщо загалом.

– В загальних рисах?

– Так.  Наскільки я чув, агенцію відкрили десять років тому.  Сам його директор і відкрив.  Як я розумію, причиною стало знайомство з кимось.

– Ясно, – кивнув Танідзакі.  — І справді… загалом.

— Я так із самого початку й сказав.  Подробиць не знаю.  І уточнити нема в кого.  Якщо цікаво, спитай у директора сам.

— С-с самому запитати?!  — жахнувся Танідзакі.  — Що ви, я ж лише молодший співробітник!

– Молодший чи старший – яка різниця?  Він не з тих, хто навмисне відмовчуватиметься, якщо його про щось запитують.

— Але все одно якось незручно… У директора, коли він гнівається, такий пронизливий погляд, ніби залізну плиту наскрізь пропалити може.  Якби я був дівчинкою, і подивись він на мене так, напевно б розплакався.

— Так, так, — кивнув Кунікіда.  — Наш директор — майстер усіляких бойових мистецтв, після створення агенції не порахувати, скільки злодіїв він стер у порошок і скільки підступних планів порушив.  Рівень зовсім інший.  Під поглядом такої людини якесь жалюгідне дівчисько запросто бризне кров’ю з очей і звалиться мертве.  Замертво, – повторив він.

— Прокляття якесь, — зауважив Танідзакі.

— Такий наш директор.  Але чого ти взагалі про це запитав?  Щодо причини створення агентства?  Ні, ти співробітник агентства і твій інтерес зрозумілий, але чому саме зараз?

– А-а, тут така справа, – почав Танідзакі, одночасно підносячи до рота чашку з ходзитя.  Мабуть, той був ще дуже гарячий, бо тільки він відпив, як тут же боляче почав фиркати і висунув язик.  І лише потім продовжив.  – Мене Дадзай-сан спитав.

– Дадзай-і-і?  — раптом зморщився Кунікіда.

– Та і я…

— Стривай, стривай.  Дай заспокоїтися, — підняв руку Кунікіда, зупиняючи Танідзакі.  — Останнім часом варто мені про нього почути, і від стресу живіт зводить.  А варто відчути поруч його присутність, як перед очима починають танцювати чорно-білі крапки.  Самі Небеса попереджають про його наближення.  Так що дай мені трохи часу, щоб прийти до тями.

— Та вже тяжко вам доводиться… В якомусь сенсі я вас розумію… — на повному серізі поспівчував Танідзакі.

— Ну так, у нашому агентстві, крім мене, ніхто не в змозі приборкати Дадзая, цього кінченого самодура.  Ні, правильніше буде сказати, що взагалі ніхто не в змозі… Але директор особисто попросив мене його доглядати.  Надав мені довіру.  При всьому бажанні взяти і відпустити поводи… — Обірвавши себе на півслові, Кунікіда підняв голову до стелі й потер очі.  — Хм?.. Мені здається, чи світло раптом потьмяніло?..

Танідзакі теж глянув на лампу, але не помітив нічого дивного.

– Це знак тобі про мене! – не до місця веселим голосом заспівав хтось з боку входу в кафе.

– Уа-а-а-а!  — Кунікіда затремтів так, що гуркіт сидіння під ним ледь не заглушив його крик.

У дверях стояв високий молодий чоловік.

Пісочного кольору пальто, стрепане волосся, що давно забули руки перукаря.  Стоїть, притулившись худим тілом до косяка.  У правій руці тримає паперовий пакунок.

Осаму Дадзай.  Ще один детектив Збройного Детективного Агентства.

— Ех, не втомлююся насолоджуватися криками Кунікіда-куна.  У такі моменти я майже буквально бачу, як скорочується твоє життя.  А, тітонько, мені чорного чаю, як завжди, — змінивши тон, звернувся він до господині, що виглянула з глибин кафе.

– Дадзай-тян, ти?  І як завжди красень!  – привітала вона його.

– Ви теж чудові!  — помахав Дадзай і сів поряд з Кунікідою.

За і так маленьким столиком різко стало дуже тісно.

– Дадзай… Ти чого приперся?  — погрозливо пророкував Кунікіда, наче звір під час зустрічі з кровним ворогом.

– В сенсі?  Звичайно, щоб трохи підкорити тобі життя!.. — не встиг домовити Дадзай, а Кунікіда вже стиснув йому шию і з силою затряс.

– Ти!  Скільки можна з мене знущатися?!  Коли ти вже переситишся?

– Ухе-ха-ха-ха-ха-ха!  — регоче Дадзай, що мотає головою.

— Ну гаразд вам, буде!  На нас люди дивляться!  — Танідзакі зніяковіло озирнувся.

Але це кафе розташоване на першому поверсі тієї самої будівлі, де знаходиться Збройна Детективна Агенція.  І до витівок Дадзая, і до сердитих криків Кунікіди тут давно звикли як персонал, так і відвідувачі.  Ось і зараз вони з теплими посмішками дивляться у бік їхнього столика, точно спостерігають за бійкою братів-молодшокласників.

Під їхніми дружелюбними поглядами Танідзакі тільки й залишалося, що вимучено посміхнутися.

Кунікіда продовжував трясти Дадзая, а Дадзай продовжував тремтіти.

– Ти дуже багато собі дозволяєш!  Ось і сьогодні з’явився тільки зараз… Де ж ти робочий день прохолоджувався?!  Напевно ж, знову комусь життя не давав!  А кому, по-твоєму, за тебе прощення просити доведеться і наслідки купірувати?

— Як, кому… Звичайно ж…

— Не думай домовляти!  — Кунікіда відвернув голову Дадзая убік.

Пролунав тихий хрускіт.

По обличчю Дадзая розлився дуже щасливий вираз.

— От-от, до речі, — втрутився Танідзакі, — ми з Кунікіда-саном саме це обговорювали.  Пам’ятаєте, Дадзай-сан, ви питали мене, чому створили Збройне Детективне Агентство?

– Чого чого?  — з підозрою насупившись, глянув Кунікіда на Дадзая.

— Було таке, — підтвердив той, з хрускотом повертаючи голову в нормальне становище.  – Коли зустрілися сьогодні вдень.

– Де?

— У чарці.

У Кунікіди стало таке обличчя, ніби йому ввели нейротоксин.  Заговорив він, лише після тривалої паузи:

— Те, що Дадзай замість роботи вирушив у чарочку… Скажімо, це ще в рамках очікуваного.  Пізніше я йому за це всиплю.  Але ти, Танідзакі, що ти там робив?  Тільки не кажи, що й ти відлиняєш від служби?  Вісімнадцять років тільки, а вже замість роботи в чарочку ходимо?  Знаєш, скільки існує статистичних досліджень шкоди на незміцнілий організм?  Почати хоча б з клінічно доведеної згубної дії на секрецію гормону тестостерону.  Хоча що там якісь дослідження, досить сказати, що, почавши пити в такому ранньому віці, ти вже за кілька років станеш, як цей кретиноїд!  — Кунікіда демонстративно тицьнув пальцем у Дадзая, що сидів поруч.

— Приємно познайомитись, кретиноїд!  — легенько вклонився той.

— Ні, що ви все не так!  — у паніці замахав руками Танідзакі.  – Я прийшов туди у справі!  Надійшов виклик, ну я й кинувся в чарочку, а там Дадзай-сан.

– Все правильно.  І дякую тобі за роботу.

— Що?.. То ти, Танідзакі, подався на виклик?  У чарочку, де вже був Дадзай?.. Дивовижний, однак, збіг.  Чи тебе ж Дадзай і викликав?  Щоб за нього заплатити, або, як варіант, розгребти їм же влаштований переполох …

На цьому місці Кунікіда раптом різко зблід і зігнувся в спині.

– Так… Якщо нахил назад… Друге, так?  Він знову щось накоїв?

— Мені дуже шкода, Кунікіда-сан, — ніяково відвів очі Танідзакі.

— Та гаразд тобі, не глянь ти так, нічого особливого не трапилося, — променисто посміхнувся Дадзай.  — У тій чарочці зібралися такі чудові люди, ми так славно випили, побалакали, а потім я пішов додому.  І все, слово честі.  Ну… десь у процесі туди ще бомбу підкинули.

Кунікіда метнувся збоку, але промовчав.

– Кунікіда-сан?  — стривожено покликав Танідзакі.

— На секунду… знепритомнів, — ледь чутно пояснив Кунікіда і підняв голову.  — Бомбу… підкинули?  Гей, Танідзакі, про такі справи треба розповідати насамперед!  Хто підкинув?  Громадянських евакуювали?  Сапери військової поліції приїжджали?  Що сталося з бомбою?

– Вона тут, – Дадзай поклав на стіл свій паперовий пакунок.

– Уа-а!

Кунікіда від несподіванки подався назад разом зі стільцем.

— Та все нормально, це лише вміла підробка, — розвів руками Дадзай.  — Якщо зовсім коротко, учора в мою улюблену чарочку надіслали бомбу.  Анонімно, але із зазначенням мене як одержувача.  Відкриваю я посилку, а там ця бомба.  Причому, коли я обгортковий папір розкривав, то запустив таймер, от і застиг з нею в руках, чи мало, подумав, ще рвоне, трохи ворухнуся.  Ну хтось і зателефонував до поліції та агентства.

– А я прийняв виклик і побіг туди.

— Як ти… Ось поясни, як ти примудряєшся щоразу вляпуватися в подібні історії?  — болісно скривився Кунікіда, наче проковтнув отруйний гриб.

— Подумаєш, нісенітниця, підробка ж виявилася.  — Саме в цей момент принесли замовлений Дадзаєм чорний чай.  Той посмішкою подякував, кинув у чашку кілька кубиків цукру та відпив.  Після цього продовжив.  — Зрештою з’ясувалося, що в цій бомбі лише таймер справжній, а начинки немає.  Розіграш такий.  Я вже зустрівся і поговорив із винуватцем, так що все гаразд.

– Ти вже його вирахував?

– Угу.  Усередині бомби була записка зі словами “Дивись тільки на мене”.  Іншими словами, якась надто палка леді вирішила таким чином привернути мою увагу.  У мене було на увазі кілька відповідних кандидатур, я їх усіх перевірив, знайшов винну, зробив їй суворе навіювання і переконав, що в нас з нею нічого не вийде.  А то увійде ще до звички бомби в чаркову надсилати, і випити спокійно не вдасться.

Кунікіда кілька секунд з виразом втоми на обличчі дивився на Дадзая, після чого коротко кинув:

– Ясно.

В його очах читалося німе питання, чому цей чоловік користується такою шаленою популярністю у представниць прекрасної статі.

— Ну то ось, — підхопив Танідзакі, — я коли туди прибіг, мені поліцейський один сказав: «Знаючи, що на сторожі міста стоїть Збройна Детективна Агенція, ми можемо зі спокійною душею займатися своєю справою».  Ну чи щось на зразок того.  Але якось це дивно звучить, вам не здається?

– Чому ж?  — підняв брову Кунікіда.  — Хіба це не здорово, враховуючи, що в даній ситуації він був у повному праві врізати цьому бабнику, що кидає очі наліво і направо й доводить чесних жінок до бажання підкидати бомби?!  — випалив він, стукаючи туфелькою по ніжці стільця Дадзая.

— Ні, здорово, звичайно, — ніяково усміхнувся Танідзакі.  — Я просто задумався, з чого раптом таке визнання.  Адже це борг поліції — стояти на сторожі міста, так само?  А виходить, що наша агенція захищає ще й поліцейських, от і стало цікаво, як взагалі вона з’явилася.

– І так почалася розмова, – з усмішкою підтвердив Дадзай.

— Ясна річ, — Кунікіда зчепив на грудях руки.  — Справді, робота нашої агенції постійно пов’язана з небезпекою.  Абияк такі справи не починають.  Але, як ви й самі знаєте, наш директор — людина найвищих моральних принципів.  У всій країні не знайдеться гіднішого очолювати агентство.  На мене, так його установа була зумовлена ​​самою долею.

Кунікіда відпив зі своєї чашки з ходіття.

І сердито зиркнув на Дадзая.

— До речі, про агентство, — ядовито продовжив він.  – Я згадав.  Дадзай, що там щодо того пацана?

– Пацано?

— Того самого без роду та племені, якого ти вчора підібрав, — поставивши чашку, пояснив Кунікіда.  — Я знаю, що ти запропонував взяти його в агентство.  Але ж ти серйозно?  Ти взагалі у своєму розумі, брати на роботу першого зустрічного, та ще володаря найнебезпечнішої надприродної здатності звертатися неконтрольованим звіром?

– Хе-хе-хе.  Звичайно, я у своєму розумі.  Якщо на те пішло, то я заради цього і прийшов сьогодні сюди.  Зізнаюся, дочекатися не можу!

– А-а, я вже про це чув, – нахилився вперед Танідзакі.  — Ви ж про того, за чутками, тигра-людожера, який тероризує місто, який зрештою виявилося юнаком зі здатністю перетворюватися на тигра, так?  І ви всього за якусь добу розкрили справу та зловили його!  Хоча коли в гру вступає найкраща команда нашого агентства, чому тут дивуватися!

— Ой, гаразд, ти мене в фарбу вженеш!  Ніяка ми не команда!  — одночасно відповіли Дадзай та Кунікіда.

Хоча насправді на рахунку цих двох було більше розкритих справ, ніж у когось із їхніх колег, і серед них траплялися по-справжньому небезпечні.  З самого приходу Дадзая до агенції два роки тому вони незмінно зберігали за собою перше місце за кількістю успішно виконаних завдань.

В очах сторонніх, хто не був знайомий з ними досить близько і був не в курсі їхніх натягнутих стосунків, Дадзай і Кунікіда являлися ідеальними напарниками, котрі розуміють одне одного з півслова.

Страшна ця штука — незнання.

— Як би там не було, — прицвівши Дадзая сердитим поглядом, сказав Кунікіда.  – Я категорично проти.  А наполягатимеш — йди сам до директора і проси його.  От погодиться він — я тобі й слова не скажу.

— То я вже сходив і спитав, — з усмішкою відповів Дадзай.  – Він сказав подумати над кваліфікаційним іспитом.

– Навіть так?  Тобто, він не проти випробування?  – здивувався Танідзакі.

– Саме.  Але в цьому якраз і проблема, — Дадзай притиснув палець до губ, зображуючи задумливість.  — Я поки що не придумав, що запропонувати Ацусі-куну як кваліфікаційний іспит.  Та й вирішувати все самотужки не можна.  Правильно я говорю, семпай?

І він багатозначно посміхнувся Кунікіді.

– Звичайно, – схрестивши на грудях руки, з невдоволеним виглядом відгукнувся той.  — Кваліфікаційний іспит — найважливіший традиційний ритуал, необхідний для виявлення у претендента якостей, що підходять для роботи детектива, а також розуміння його істинного характеру та моральних засад.  Крім того, у цьому випадку наш новенький — це потенційно небезпечний дикий звір, який за певного збігу обставин може бути сприйнятий громадськістю як об’єкт загрози, що підлягає нейтралізації, що негативно позначиться на репутації всього агентства.  Раз директор виявив згоду, я не заперечуватиму, але наполягатиму на ретельному плануванні випробування.  Одному тобі, з твоєю хронічною легковажністю, я цю справу ні в якому разі не довірю.

— Отже, вирішено, — зрадів Дадзай і, допивши чай, підвівся з-за столу.  — Ходімо.  Я вже покликав усіх до кабінету для нарад.

– Навіщо?  — після невеликої паузи безбарвним тоном запитав Кунікіда.

— Щоб втілити в реальність те, про що ти щойно говорив.  — Дадзай, привертаючи увагу, підняв вказівний палець і з посмішкою продовжив.  – Наказ начальства.  Для визначення у майбутньої нової зірки нашого агентства придатних для роботи детективу якостей знадобляться уми всіх детективів!

Дадзай зробив глибокий вдих і оголосив:

– Раунд перший!  Мозковий штурм на тему кваліфікаційного іспиту!

***

 
FavoriteLoadingДодати до улюблених

Залишити відповідь