Фанфіки українською мовою
    Персонажі: ОЖПОЧП
    Попередження щодо вмісту: Ж/Ч

    Іноді, щоб змінити все, достатньо просто зробіть крок назустріч один одному

    Ця історія доволі давня, але дуже знакова для мене – це була моя перша велика завершена робота. Колись вона була написана російською та опублікована, я почала її перекладати українською, але не було можливості поділитися, тепер у мене є змога викласти її на цьому сайті. Сподіваюся комусь вона сподобається. Я буду дуже рада, якщо так станеться.

     

    Війна тривала вже багато мільйонів, навіть мільярдів років. Більшість вже забули з якої причини вона почалася, а мирний час, коли всі жителі Кібертрона були одним народом, став майже легендою. Мало що залишилося від колишньої слави, краси і сили. Тепер це було лише слабкими відблисками минулого.

    Міста лежали в руїнах. Лабіринти напівзруйнованих будівель, в яких ховалося мирне населення. Брак ресурсів, і вічне відчуття близькості смерті. Навіть повітря і те було просочене озоном та гаром. Сумна доля всіх цивільних трансформерів, незалежно від знаку який вони носили. І автоботи, і десептикони однаково страждали від цієї безглуздої за своєю суттю війни. Щось, колись єдине, розколола на два табори ненависть. Та сама ненависть яку старанно навіювали і передавали з покоління в покоління.

    Поки десь далеко лідери двох фракцій билися за право бути господарями Кібертрона (так, у всякому разі, намагалися пояснити молодим мехам причину війни), життя в містах продовжувалося. Хоч і слабке все-таки воно ще жевріло в напівтемряві планети.

    На початку дня ніщо не віщувало біди. Вічно темне небо було настільки чистим і прозорим, що зірки здавалися ближче, ніж були насправді. Вперше за кілька орн нечисленним жителям міста хоча б здалося, що настало затишшя в цій нескінченній боротьбі між червоним і фіолетовим знаком.

    Молода фембот в білосніжній броні з червоними вставками на плечах, підняла голову і мимоволі замилувалася зоряним візерунком. Вона була створена в розпал цієї боротьби між автоботами і десептиконами. І все своє свідоме життя майже кожен день стикалася із смертю. Напевно, тому так любила і цінувала життя. Айсі мимоволі посміхнулася, коли її погляд упав на спарклінгів які гралися на вулиці. Вони були свідченням того, що життя триває попри все. Навіть в цей страшний час. І нехай їх було небагато, адже, скільки бет втратили своїх творців в хаосі битв, але вони все-таки були.

    Місто, в якому жила і працювала Айсі, було маленьким. Зовсім не таким як Айкон або Вос. Усього кілька десятків вулиць, головна площа з медичним центром і базою автоботів в цьому районі. Напевно, саме з останньої причини воно ніколи не було обділене увагою десептиконів.

    Атаки траплялися регулярно. І боти вже перестали відбудовувати зруйновані будинки. Який сенс, якщо через кілька орн вони знову будуть руїнами. Єдиними будівлями, за якими стежили і намагалися полагодити, були сама база і медичний корпус при ній. Адже від повноцінної роботи медботів та офіцерів залежали життя і нормальне функціонування міста, його жителів.

    Війна порушила звичний уклад життя, знищила багато професій, які колись цінувалися, залишивши лише ті, які підтримували життя на вмираючій планеті. Більшість мехів і фем, досягаючи певного віку, йшли воювати. І найчастіше більше ніколи не поверталися. Айсі, яка в ранньому спаркстві бачила як вбивають тих, до кого вона була прив’язана, так і не зуміла перебороти страх і одночасно ненависть до війни і смерті. Бажаючи полегшити долю своїх співвітчизників, вона стала медиком. І вела свою відчайдушну боротьбу за кожну врятовану іскру.

    Свій червоний знак, Айсі носила з гідністю, але прекрасно розуміла, що він не має особливого значення. І автоботам і десептиконам життя, іскру дає Сигма-комп’ютер, а значить, десь глибоко всередині вони всі однакові. Тільки ці думки молода фем нікому не висловлювала. Не зрозуміли б.

    Тиша на площі видалася зловісною. Немов ось-ось, відбудеться щось жахливе. Айсі озирнулася — навколо не виявилося нічого, що б могло загрожувати життю міста. Але не в змозі позбавитися неприємного відчуття, фем прискорила крок, і вже заходячи в будівлю медичного корпусу, знову поглянула на небо.

    Там так само мерехтів досконалий малюнок зірок, складаючись у знайомі сузір’я. Тільки на цей раз в ньому щось невловимо змінилося — вплелися чужі вогні, що швидко наближалися до міста.

    Десептиконів помітила не вона одна. І вистачило всього декількох бриймів щоб місто стало готове до оборони. Тепер ніщо не нагадувало про тихе мирне життя, яке щойно вирувало на вулицях.

    Перша хвиля атаки припала на околиці. Їх мешканцям доводилося або відходити в центр, або залишати межі міста, де ботів і добивали. Втім, це було звичайною тактикою невеликих десептиконських загонів. Поки боєвикони відволікали увагу основних сил, сикери нападали з неба, не даючи жодної можливості сховатися від пострілів. Так і цього разу — четвірка винищувачів напала відразу на центральну площу. Повітря навколо Айсі загуло, затремтіло од вибухів, і вона кинулася під захист міцних стін медичного корпусу. Вони не відразу піддадуться руйнування, і є шанси захиститися.

    Але її надії не виправдалися. Майже в ту ж мить зверху почувся гуркіт, посипалися уламки — влучний постріл потрапив в портал будівлі. Айсі відсахнулася, впираючись спиною в стіну. Ще трохи і нападники досягли б своєї мети — знищили чергового ворога.

    Коли розсіялася хмара пилу і диму фембот без особливого здивування виявила прямо перед собою десептикона. Високий зелений мех, більше неї рази в півтора цілився з гвинтівки на плечі. У червоній оптиці навіть не було особливої ненависті, тільки рішучість виконати наказ. Німий обмін поглядами тривав кілька нескінченних митей, за які Айсі з жахом зрозуміла, що не встигне дістати свою зброю, не встигне нічого зробити, перш ніж її вб’ють. «Невже це кінець? — подумала вона. — Так безглуздо… І чим я тільки думала? .. »

    Усього кілька нанокліків відділяло її від повної дезактивації, але боевикон раптово похитнувся і впав. Іскра згоріла, і від десептикона залишився тільки сірий моноліт корпусу. Фем здивовано зморгнула, не розуміючи, що сталося, поки не впізнала свого несподіваного рятівника. Так і є — Рейсер, медбот її колега та друг. Він хоч і носив червоний знак, але в бою часто користувався прийомами десептиконів, в тому числі не соромився нападати зі спини і без попередження. Втім, це не раз рятувало життя і йому та іншим мехам що опинялися поруч.

    — Що ти стоїш?! — обурено і гнівно гримнув він. — Або йди в укриття або бийся! Нам тут ще зайвих жертв не вистачало!

    Немов схаменувшись, Айсі дістала з підпросторової кишені пістолет. Зазвичай вона не було озброєна, але останнім часом питання самозахисту особливо загострився. Вбивства були їй огидні в принципі, не дивлячись на те, що це було просто необхідно для того щоб вижити.

    На її щастя, бій був коротким, хоч і жорстоким. Боєвикони легко прорвали слабку оборону околиць, і тепер судячи з мертвої тиші в тій частині міста, не залишили в живих нікого. Гарнізон автоботів був доволі ослаблений після попередніх сутичок, але оборону тримав успішно. Тільки війни без жертв не буває. Айсі з болем бачила, як гинуть її колеги. Їм далеко не завжди можна було допомогти, як врятував її Рейсер. І кожного разу іскру боляче розколювало відчуття втрати. Рейсера, який не особливо піклувався про свою безпеку, зачепило вже двічі. Але обидва ці рази нападники поплатилися іскрою.

    Десептикони швидко зрозуміли, що і на цей раз програють. Сподіваючись на легку здобич, вони зустріли гідний опір. Хоча певною мірою своє завдання максимально послабити противника, виконали. Нехай і самі були досить сильно пошарпані. Не чекаючи поки автоботи доб’ють залишки загону, боєвикони відступили прийнявши свої альт-форми. Тепер головну роль в бою стали грати сикери.

    Швидкі, майже невловимі винищувачі атакували завжди стрімко. Ніщо не могло сховатися від їх уважних поглядів. Якби це не був смертельний бій, то сторонній спостерігач замилувався красою виконання найскладніших фігур вищого пілотажу. Айсі навіть завмерла на мить, не в силах відвести оптику від цієї невимовної краси. З самого раннього спаркства вона захоплювалася небесними воїнами. Незважаючи на те, що носили вони знак ворога.

    З четвірки сикерів явно виділялася тріада — провідний попереду, ведені з боків і трохи позаду. Вона нападала злагоджено і блискавично, легко ухиляючись від пострілів. Але набагато більш небезпечним супротивником виявився одинак — темно-синій, з білими смугами на крилах. Елегантний винищувач був особливо маневреним і влучним, кожен його постріл досягав мети. І ось тепер він увійшов в піке, бажаючи напасти на автоботів які захищали медичний корпус, але червоний спалах пострілу перегородив йому шлях. Насилу уникнувши його, певне в цьому бою його вже кілька разів поранило, сикер зачепив крилом сусідню будівлю, чим і уповільнив свій політ. Це і дало автоботам можливість нанести ще два постріли. Цього разу вдалих. Один червоний промінь ударив в крило, залишаючи довгу тріщину, а інший ледь не зачепив носову частину винищувача, випалюючи смугу трохи нижче. Айсі здригнулася — вона знала наскільки чутливі крила у сикерів, і здогадувалася наскільки було боляче цьому.

    Решта три винищувачі зрозуміли, що їм краще полетіти подалі, поки вони не розділили долю свого товариша. У десептиконів не було поняття про взаємовиручку, якщо вони не були співтріадниками.

    Але синьо-білий сикер, хоч і поранений, відступати не збирався. Дивом уникнувши зіткнення із землею у своїй альт-формі, він трансформувався і зі злим сміхом вистрілив у супротивників. Але мабуть, біль була настільки сильним, що лазерна гвинтівка на його плечі здригнулася, і постріл прийшовся на стіну будівлі, нікого не зачепивши. Повагавшись кілька митей, він став повільно осідати на землю, затискаючи маніпулятором пошкоджене крило. Втім, зброї він не опускав і йти в офф-лайн не збирався, хоча і був до цього близький. У процесорі залишилася тільки одна думка — «Убити цих шлакових червонозначних. Виконати наказ. Я повинен.» Думка, яка ставала сильнішою від гніву і болю. На рану в грудях він уваги не звертав. Вона була куди менш болючою ніж тріщина на крилі, але від того навіть більш небезпечною. З розірваних магістралей витікав енергон, а разом з ним витікали сили і свідомість. Мир ставав тьмяним і невиразним. «От і дезактив …» — мимоволі подумалося йому. Зібравши залишки сил, він хотів було нанести останній удар по ворогах, але пострілу не було. Навколо почала змикатися темрява …

    Тільки через брийм, після того як залишки десептиконского загону покинули місто, автоботи почали шукати тих, хто вижив. Робота полегшувалася тим, що корпуси мертвих трансформерів ставали тьмяно сірими, а у живих броня зберігала яскраві кольори. Айсі допомагала швидко провести ремонт в польових умовах, найнеобхідніший, тільки для того щоб поранені могли дочекатися повноцінної допомоги. Втім, більшість тих, хто вижили в цій битві, були її товаришами по знаку. Вороги повністю дезактивовані. Тільки… вона кинула погляд на синього з білим сикера. Його оптика злегка світилася, зовсім слабо, але це говорило про те, що він не повністю пішов в офф-лайн і все ще боровся. Айсі похитала головою, сідаючи поруч і починаючи латати поранення на грудях. Так, нехай він ворог, але не в її правилах було байдуже дивитися на те, як приходить смерть. Десептикон підвів голову, насторожено і одночасно з ненавистю дивлячись на фем з червоним знаком, але більше не поворухнувся і не вимовив ані звуку, мабуть занадто ослаб навіть для того щоб говорити. Тільки невідривно спостерігав за білою автоботкою, в будь-який момент чекаючи смерті.

    — Навіщо ти витрачаєш на нього час?! — пролунав позаду голос командира. — Пристрелити цей шлакогон і й по всьому!

    У Айсі здригнулися маніпулятори, а іскру раптово гостро і боляче штрикнула жалість. Це було безчесно — дозволити вбити того, хто навіть чинити опір вже не може. І нехай це навіть буде одвічний ворог. Це суперечило їх суті. Автоботи завжди були мирними, тільки безперервна війна їх озлобила.

    Вона озирнулася і поглянула на біло-сірого товариша по знаку. Той тримав гвинтівку і готовий був в будь-який момент вистрілити в сикера. І напевно зробив би це, не заступи Айсі постраждалого.

    — Дімлайте, не кажи так, — докірливо мовила фем. — Він поранений і не представляє небезпеки в даний момент. Ми не можемо його вбити. Це низько і жорстоко…

    Автобот непохитно схрестив маніпулятори на грудях і презирливо фиркнув.

    — Він один убив трьох наших! І після цього ти говориш про жорстокість! Він десептикон, Айсі! Цим все сказано! Їм не знайома жалість, і якби хтось із нас опинився в подібній ситуації, то вони б застрелили без розмов.

    — Але чим ми тоді будемо краще за них? — вперто заперечила Айсі, не збираючись віддавати меха з фіолетовою інсигнією на смерть. — Будь ласка. І, — вона вирішила ввернути останній козир. — Він може бути нам корисним.

    Дімлайт хотів відповісти щось категоричне, але в цей момент заговорив Рейсер. До цього автобот стояв мовчки, слухаючи суперечку між своїми товаришами і частково погоджувався з фем. Не в тому, що слід проявити милосердя, а в тому, що у бранця можна добути більше інформації ніж з дезактивованого корпусу. Та й вбивство беззахисних, нехай навіть вони мають червону оптику і носять фіолетовий знак було неправильним. Медбот поклав долоню на плече командиру.

    — Вона права, тоді ми точно уподібнимося нашим ворогам. Не слід забувати, хто ми є. Лідер не схвалив би подібного вчинку. Та й ми можемо дізнатися щось цікаве, якщо розпитаємо його як слід.

    Дімлайт примружив оптику і грізно дивився на переможеного сикера. Той відповів йому поглядом повним ненависті. Біло-сірий мех несхвально глянув на своїх підлеглих і змушений був визнати, що в їх словах є частка правди. Зрештою, вони не повинні ставати бездумними вбивцями, навіть якщо до цього все йде.

    — Так і бути, Айсі. Але тільки під твою відповідальність! — Він злегка підвищив голос, акцентуючи увагу на останній фразі.

    Айсі серйозно кивнула і знову схилилася над десептиконом, помітивши, як стислі в кулаки маніпулятори злегка розслабилися. Вона спробувала посміхнутися.

    — Все буде добре. Тебе не вб’ють, обіцяю…

    І одразу схаменулася. Що вона каже?! І головне — кому!

    Одвівши погляд від червоної оптики яка слабко мерехтіла від болю, фем зніяковіло закусила губу. Їй здалося, або сикер справді зневажливо посміхнувся на її слова?

    Він чув усе, про що говорили його вороги. Знав, що був на тонкій грані між життям і смертю. Зобов’язаний життям воїнам червоного знаку. Та ще й кому — фем! Хоча… вона таки була нічого… Ця думка змусила десептикона слабо посміхнутися. Про що він думає, будучи за крок від дезактиву.

    У фембот був спокійний, навіть лагідний голос. І це викликало в його іскрі новий шквал злості та ненависті. Такого приниження він ще не переживав. Але на опір вже не залишалося ніяких сил. Всі системи були пошкоджені, кожен рух, навіть здавалося, думка, викликали біль. Настільки сильну, що хотілося, аби смерть прийшла скоріше. Сикеру нічого не залишалося окрім як скоритися долі.

    «Я ще помщуся… за все!»

    Остання думка слабо ковзнула по краю свідомості і пішла в небуття. Системи остаточно відмовили. І темрява підібралася ближче, бажаючи втопити іскру в своїх глибинах.

     

    1 Коментар

    1. Aug 2, '23 at 18:05

      Нарешті я бачу круту роботу по одному з улюблених фандомів Трансформери. Загалом пишуть по ньому мало, тому дякую

       
    Note