Гута
від Synychka– Що ти тут робиш?
– Сиджу.
– Це я бачу, але чому мені ніхто не сказав, що ти тут? – двері акуратно гупають за спиною.
– Я просив не переривати твоїх важливих справ аби не доводилось змінювати графік під мене.
– Анджею, не роби так. Ми завжди раді тебе бачити, але…
– Тобі, – на стіл падає прозорий пакет із ретельно замотаними бутербродами.
– Перепрошую..?
– Повторювати не буду.
Єрмак проходить вглиб кабінету і зацікавлено розглядає згорток вже зблизька.
– Ти серйозно прийшов до мене з сандвічами?
– Так, я так.
З Анджеєм важко сперечатися.
І завжди так було.
Спочатку здавалось, що причиною цьому є мовний бар’єр – їхня англійська була офіційно-діловою і непридатною для побутових конфліктів між коханцями. Пізніше, коли Анджей призвичаївся до їхнього «чорт забирай» і сам змусив звикнути до «мasz w dupie robaki», він зрозумів, що справа геть не в цьому.
Просто Анджей такий.
Він не любить багато говорити чи щось з’ясовувати і доволі гарячковий у своїх рішеннях: доведеться сорок п’ять хвилин їхати чи сім годин летіти – він буде поруч, коли закортить.
То ж приріканням немає місця і, попри здивування, доводиться покірно йти до чайника.
– Я сподіваюсь ти мені зараз скажеш істинну причину свого візиту. – поляк у відповідь хитро щуриться і стріляє очима в сторону згортка, який продовжує сиротливо лежати на стільниці. – Та ти жартуєш…
Дуда не витримує і сухо сміється, що в пустому просторому кабінеті під шумом працюючого чайника походить радше на крякіт качки. Він сміється гучно і лунко, наче ця історія і справді веселить його. Наче він задумав чудесний розіграш і тепер потішався своєю бешкетністю. Поки Єрмак снує кабінетом в пошуках чашок і чаю, Анджей трохи відкидається на кріслі й починає хитатись.
В кімнаті лунає скрип.
– Зламаєш мені крісло – буде додатковий запит на гуманітарну допомогу, – хмикає Андрій, розливаючи по горнятах окріп. Дуда встигає помітити, що третя чашка хоч і поки порожня, та все ж стоїть на столі поруч.
– Для тебе все, що хочеш, любий.
Анджей весело гойдається на його м’якому шкіряному кріслі, а самому доводиться вмощуватися на дерев’яний стілець.
Андрій слухняно береться за розгортування бутербродів. Золотистий хліб, який, очевидно, підсмажений і до транспортування передбачався хрумким, здавалось ще пахне пекарнею, а криво нарізана ковбаса і смішить, і розчулює водночас.
– Почекай, то ти справді віз мені бутерброди..? – озвучуючи питання він продовжує зачаровано тупитися в сандвіч в руках, наче ця скиба хліба повинна йому відповісти. Ніби оця криво порізана ковбаса переконає його у власній справжності, а рвані і вже відверто втомлені листки салату скажуть йому: «Так, Андрію, ми бутерброд для тебе. І Президент Польщі й справді зробив це для тебе».
– А що тебе так дивує? – на диво це каже не бутербродний помідор, а Анджей, який підводиться з його крісла в голові столу і сідає на стілець навпроти, беручи до рук чашку.
– А й справді, що це я? Просто нарізав ковбаси й погнав у плацкартному вагоні через дві країни. Що ж тут…
Він намагається згадати коли востаннє їв щось не з ресторану.
Життя в Офісі було схожим на гуртожиток і вони, хоч і не були студентами, та все ж стали дюжиною чоловіків, які змушені були ділити спільний простір та вчились влаштовувати свій побут. Банкова перетворилася на дім і дедалі частіше президентські радники починали говорити про прання штор чи розпивання червоного напівсухого після важкого робочого дня. З усіх побутових питань, кулінарія стала найменш проблемною: усе можна замовити. А що не можна було замовити, бо в перші кілька днів ні доставки, ні ресторани не працювали як слід, те можна компенсувати «мівіною» і сосискою. А Тимошенко навіть навчив їх розбивати до цієї мішанини яйце.
З часом питання їжі й зовсім перестало бути питанням: вона просто з’являлась. І Єрмак був надто навантажений роботою та наявними й потенційними проблемами, щоб ще й обтяжувати себе додатковими клопотами.
Є їжа і час поїсти – чудесно.
Немає їжі – теж добре.
Немає часу – не гірше.
Але зараз розуміння того, що знайшлась людина, яка любовно складала для нього сандвічі, змушувало виділятись слину в паранормальній кількості.
В животі прозвучало зрадливе бурчання.
Дуда, ховаючи посмішку в чашці, робить ковток, а тоді неочікувано обурено заперечує:
– Я їхав в СВ.
От власне Анджей якраз такий. Єрмак і досі не знає чи поляк завжди таким був, чи понабирався тієї пустотливої легкості від Вови, але сьогодні доводилось мати справу з обома чоловіками здатними на що завгодно.
Андрій з осміхом киває і береться їсти. Кусає смішно, чавкає і очі закатує.
Відверто кажучи, це не найкраща їжа з тих, що йому доводилось їсти, але поки він жує Анджей грайливо стукає черевиком по його кросівку. Під столом вони торкаються колінами і в голові кружляє думка про те, що польська кухня варта всіх лаврів світу.
Принаймні ця польська кухня.
Ковтнувши, береться за чай.
– Що ж, мені з вами пощастило, – схвально оцінює частування, але думає не лише про нього.
Цим коротким “пощастило” дякує за увагу. За турботу. За те, що його помічають і дають можливість бути вразливим. За те, що заради нього долають відстані та докладають зусилля. Дякує за те, що на нього дивляться і помічають, що схуд. Дякує, бо комусь на цю худобу не байдуже. Дякує за те, що ця небайдужість підштовхує до дій і комусь справді хочеться йому допомогти.
Він кусає бутерброд, але в стравоході його панацея.
– Як і нам з тобою, – смикає губами поляк, весело підморгуючи.
Єрмак продовжує жадібно жувати сандвіч, активно сьорбає чай і місцями, здається, пропускає рідкісні стогони.
Думається, що в якомусь з попередніх життів він був дуже хорошою людиною, раз в цьому переродженні йому так пощастило.
Єві райське яблуко явно не видавалось таким смачним як цей польський жест уваги.
– Андрій, тут, короче, – Зеленський влітає в кабінет тайфуном і двері за ним голосно грюкають від протягу. – То поки я там, ти тут з Єрмаком і бутербродами… – фиркає він Дуді.
Анджей сміється.
В кабінеті чутно клацання замка.
Ваші фанфіки просто неймовірні! З Вами можна десь поспілкуватись?
Молюсь і вірю, що Ви не акк якогось чувака з ОП, бо я в тюрьму не хочу.
Лінка на чат авторів: https://t.me/+1rq8MP_BMJIyOTgy
тут і левова частка архівних.
“всі тут” як то кажуть))0)