Щоденники війни 🇺🇦 Статті 🇺🇦 ВІРШІ

Стояла я і слухала весну…

FavoriteLoadingДодати до улюблених

Loading

Стояла я і слухала весну, 

Весна мені багато говорила, 

Співала пісню дзвінку, голосну, 

То знов таємно-тихо шепотіла. 

Леся Українка

 

Вийшовши на веранду, поринула у звуки весни. На вулиці стояв погожий день, ясно світило сонце. Рясно вкриті білими й ніжно-рожевими квітками дерева кидали тінь на стежку, що тягнулася повз подвір’я.

Спустившись по кількох дерев’яним сходинкам, почула знайомий скрип та ступила на доріжку. Босоніж перейшла на м’яку зелену траву, тримаючи в руках чашку з теплим напоєм та вдихаючи навколишні запахи.

Повільним кроком оминула білі дерева та кущі, підійшовши до лавочки. Зручно вмостившись на ній, почала прислухатися до звуків навколо.

З лісу неподалік доносилися пісні птахів. Кожна пташка наспівувала свою мелодію, але разом вони зливалися в одну прекрасну симфонію, що змушувала усміхнутися, насолоджуючись своїм живим звучанням.

З-за спини доносилося дзижчання комах, що збирали пилок з квітів на деревах. Цікаво, це бджілки, джмелики чи оси? Можливо, вони всі тут, кинулися роєм працювати. Як же давно їх не було чутно… Уже й призабулася ця мелодія працьовитості, що змушувала прислухатися та й не набридала.

Війнув легкий вітерець, почулося шурхотіння квіток на деревах, але рій працьовитих комашок не зникав. Хвилі на озері вдарилися об берег, хлюпочучи та зачаровуючи погляд. Десь в очереті почулося кумкання жаб. Ніжні квіточки знову зашелестіли, породжуючи чарівний сон мрій.

Усі звуки злилися в симфонію спокою. Природа починала прокидатися, радуючи зеленим настилом, з маленькими квіточками ромашок, білих стокроток та більшими жовтавими квітками кульбаб. Скоро їх стане більше, можна буде побачити білі повітряні кульки, що від подиху злітатимуть у височінь, несучи легкість. Усе це давало надію на нове життя, нову радість, що прийде з настанням літа.

Симфонія змушувала задуматися, попиваючи теплий напій. У такі моменти душа раділа спокою, раділа зустрічі з прекрасною весною, що приносила у життя нові фарби та почуття.

(29.04.2022)

 
FavoriteLoadingДодати до улюблених

Залишити відповідь