Ми їдемо в Массачусетс

FavoriteLoadingДодати до улюблених

― Вас не зупиняє те, що я не маю статевої системи? ― Коннор не те щоб здивований ― все ж таки про те, що Хенку все одно на цю особливість його конструкції, він знав досить давно. Коннор швидше розгублений, доки система шукає варіанти правильного розуміння попередніх слів Хенка. Йому все ще складно вловлювати інтонації, коли люди жартують, а з цим особливо складно, тому що Хенк з однаковим обличчям жартує та говорить серйозно.

«Правильно говорити “лейтенант Андресон”», ― лається одна із програм. Коннор все відкладає її налаштування.

― Останній рік якось не зупиняло, ― похмуро і буркотливо відповідає Хенк і знову прикладається до пляшки пива. Безалкогольного. Все ж хоч трохи, але за цей рік вплинути на спосіб життя лейтенанта Коннор зміг.

― Я не зможу виконувати свої обов’язки у ліжку, вас це теж не турбує? ― чемно уточнює андроїд. Його відомості про подібне говорять, що ця частина життя є важливою для людей. Це викликає ще одне питання: навіщо? Навіщо Хенк продовжує так наполягати майже без слів, одним поглядом показуючи, що він не відступить?

― Ні, чорт забирай! Не хвилює!

У голосі лейтенанта відчувається роздратування, як кожного разу, коли Коннор надто довго наполягає на своєму. Але той хоче бути впевненим до кінця, що це не черговий жарт чи як там це називають люди? Сарказм, здається? Хоча останнім часом Хенк все рідше використовує подібні речі, чи андроїд просто перестав помічати?

― І вас зовсім не бентежить, що для цього треба їхати в інший кінець країни? Шлюб людини з андроїдом дозволено поки що лише в одному штаті.

― Зовсім не бентежить, інакше б не пропонував! І годі звертатися на “ви”, хай тобі грець!

Хенк закочує очі і дивиться на Коннора як на ідіота. На його думку той, напевно, і є ідіот. Пластиковий, наївний, живий ідіот.

Детройт потихеньку оживає після евакуації, люди повертаються до міста, а андроїди вже частково здобули свої права. Тепер їхній рух більше схожий на рух чорношкірих колись, але мало хто ризикне назвати цю купу пластику не живою після подій, що сталися чотирнадцять місяців тому.

― Вибачте, лейтенанте Андерсон, ― каже Коннор, і Хенк може закластись, що в карих очах цього андроїда проскочили бісики, як у справжньої людини. ― Це означає, що ми поїдемо до Массачусетсу?

– Це означає, що їдемо до Массачусетсу, так.

 
FavoriteLoadingДодати до улюблених

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.