“Озираючись назад, Сіріус без жодних сумнівів розуміє, що це був саме той момент, коли він перестав існувати і почав знову жити.”
Переклад/пояснення німецьких термінів у примітках в кінці розділу.
Оригінальна робота авторки de_sire:
https://archiveofourown.org/works/36291976
Розділ 2: Захід сонця на хвилях адреналіну
від camomille sucreeWir leben immer schneller, feiern zu hart (Живемо все швидше і швидше, забагато розваг)
Wir treffen die Freunde und vergessen unsern Tag (Зустрічаємося з друзями, забуваючи день)
Wollen kein‘ Stress, kein‘ Druck (Не хочеться стресу, жодного тиску)
Nehm ’n Zug, noch ‘n Schluck (Прийми наркотик, ще один ковток)
Vom Gin Tonic, guck in diesen Himmel wie aus Hollywood (Джин-тоніка, глянь у небо у голлівудському стилі)
Rot knallt in das Blau, vergoldet deine Stadt (Червоне вливається в синє, вкриваючи позолотою місто)
Und über uns ziehen lila Wolken in die Nacht (А в ніч над нами пливуть фіолетові хмари)
– Marteria, Lila Wolken
Сіріус ще не оговтався від запаморочливої гарячки, яку втілює собою Ремус Люпин, граючи з вогнем (каламбур не навмисний), як причина його паніки підходить до нього і перехиляється через стійку з піднятими в очікуванні бровами, а на його губах все ще грає легка посмішка.
“Ем…” брови Ремуса здіймаються ще вище від його красномовства. «Горілку «Red Bull», – швидко каже Сіріус і додає, “Будь ласка.”
Ремус киває і підкидає в повітря серветку, розкручуючи її так, щоб вона приземлилася прямо перед Сіріусом – вона така сама, як і та, що Сіріус знайшов у нього в кишені на початку тижня. Ремус швидко зачерпує щедру порцію льоду в склянку і ставить її на серветку. Дивлячись Сіріусу просто в очі, він підкидає в повітрі відкриту пляшку горілки, і жодна крапля напою не вислизає з неї, перш ніж він наливає чарку. Сіріус не може зрозуміти, чи він завжди так робить, чи викаблучується перед ним, але так чи інакше, Сіріус вражений.
З грайливим виразом обличчя і з піднятими догори кутиками губ, він бере «Ред Булл» і замість того, щоб одразу відкрити його, крутить дном бляшанки над розкритою долонею, перш ніж відпустити. Вона залишається на ній, наче приклеєна, ніби кидаючи виклик гравітації. Сіріус відчуває, як горять його щоки, коли Ремус відкриває бляшанку і наливає газовану рідину в його напій, все ще не відриваючи погляду, а бляшанка незрозумілим чином залишається у нього на долоні.
Не варто і казати, що Сіріус розщедрюється на чайові, на що, мабуть, і розраховував Ремус з самого початку. З такими трюками в барі він, мабуть, заробляє купу грошей.
Тут надто шумно і людно, щоб вести якусь розмову, тож Сіріус просто ніяково киває йому. Ремус усміхається, його очі яскраві та ясні за великими окулярами, і Сіріус помічає, дві ямочки на його щоках. Це така дрібниця, у багатьох людей є ямочки, коли вони посміхаються. Чорт забирай, навіть у Сіріуса є одна, коли він посміхається. Але чомусь на обличчі Ремуса вони виглядають особливо чарівно. Так, наче в цьому плані йому зовсім нічого не бракує…
Заради всього святого.
Він спостерігає ще трохи, як Ремус працює, потягуючи свій напій на самоті. Він виглядає таким щасливим, таким безтурботним, таким впевненим. Він фліртує з гостями, погоджується на вмовляння сфотографуватися з ними, дозволяє дівчині зняти на відео, як він підкидає повний шейкер у повітрі і ловить його за головою.
Сіріус розривається – він не може вирішити, чи вважає він цього хлопця крутим, чи просто вискочкою. Ремус виглядає так, ніби він душа кожної вечірки, на яку би не пішов, всі його люблять. Але, можливо, це просто образ, багато людей надягають маску, коли вони на роботі. Сіріус по собі це знає.
Він розмірковує, як бути далі. Ремус нічого не сказав, щоб підтвердити, що впізнав у Сіріусі того, кому віддав свою куртку, але виглядав здивованим, побачивши його тут сьогодні ввечері. Може, Сіріусу варто просто підсунути йому гаманець і піти, змирившись з тим, що розмова, на яку він чомусь сподівався, ніколи не відбудеться в подібному місці.
Він ще не визначився, коли помітив знайомі обличчя, що повертаються з танцмайданчика. З надмірною цікавістю Сіріус спостерігає, як група дівчат з фаєр-шоу повертається, і двоє з них цілеспрямовано прямують до барної стійки. Одна має рішучий вигляд людини, яка випила достатньо, щоб повірити в те, що може підкорити світ, а інша просто виглядає збентеженою.
Ремус підходить до них, перекинувши через плече рушник, і перша дівчина миттєво починає говорити, водночас звертаючись до другої, чиє обличчя помітно червоніє навіть у тьмяному освітленні клубу. Усмішка Ремуса застигає, а брови розгублено супляться, мабуть, тому, що він не дуже добре їх чує. Плавним рухом він підтягується, тримаючись за барну стійку, щоб нахилитися ще ближче до них так, що його ноги повисають у повітрі.
Сіріус схвально розглядає його трицепси і робить довгий ковток, у сум’ятті пережовуючи подрібнений лід. Чому саме, він не знає.
Ремус раптом сміється і зістрибує вниз, нахиливши голову і вибачливо піднявши обидві руки. Тепер обидві дівчини намагаються йому щось сказати, бурхливо жестикулюючи, але він лише посміхається до них і хитає головою. Чого саме хотіли дівчата, стає зрозуміло, коли одна з них, збентежена, хапає серветку і записує на ній свій номер, перш ніж наполегливо простягнути її Ремусові.
Він дивиться на дівчат якусь частку секунди, знову сміється і простягає руку, щоб вхопити серветку, знизуючи плечима. Сіріус пихкає від сміху. Він справді щойно вдавав із себе недоторканого? Скільки людей балакають з ним щовечора? Мабуть, десятки.
Роздуми Сіріуса перериває наступна дія Ремуса – він непомітно викидає серветку у смітник під стійкою, приймаючи чергове замовлення, а дівчата знову зникають з поля зору.
Ох. Він справді не хотів брати її номер, і погодився лише з ввічливості. Сіріус навіть не знав, що німці так роблять. Ну, може, вона не відповідала його типажу, хоча, на думку Сіріуса, виглядала цілком пристойно. Може, в нього вже є дівчина.
Сіріус уже майже змирився з тим, що нічого з того, що б там не уявляв собі його хворий мозок, ніколи не станеться, і він повинен просто змиритися з думкою, що Ремус Люпин назавжди залишиться для нього загадкою, як раптом Ремус оглядає натовп і наполегливо махає комусь рукою. За хвилину з’являється дівчина з яскраво-фіолетовим волоссям і залазить під проходом за барну стійку, даючи Ремусові грайливого ляпаса по дупі.
Він посміхається до неї і щось швидко розповідає. Вона киває, на її обличчі розпливається поблажлива посмішка, і йде до наступних гостей у черзі, щоб прийняти замовлення.
О, Ремус іде? Сіріус відчуває хвилю розчарування. Він дивиться на годинник і блідне – третя година ночі. Невже він справді провів понад дві години, спостерігаючи за Ремусом за барною стійкою? Якщо він і не вважав Сіріуса маньяком раніше, то тепер він точно так думає.
Але, на його подив, Ремус навмисне ловить його погляд і злегка посміхається, коли дістав пачку сигарет зі своїх штанів і струснув нею, пропонуючи. Сіріус трохи вагається, але це неможливо трактувати неправильно, тож він киває.
Ремус просто відкриває кришку стільниці, притримуючи її, щоб Сіріус міг пройти під нею, і веде його через непримітні, пофарбовані в чорний колір двері за стійкою. Сіріус іде за ним вузьким коридором; він тьмяно освітлений червоними лампочками, а чорні стіни вібрують від приглушеного ритму музики.
Великі металеві двері в кінці ведуть за межі клубу, ймовірно, на задній двір, і Сіріус мимоволі здригається, коли різкий вітер здуває волосся з його розпашілого чола.
Оглушливу тишу двору після того, як звуконепроникні двері з гуркотом зачиняються, розриває клацання запальнички Ремуса.
“Гей,” каже він, закурюючи цигарку, і посміхається до Сіріуса, простягаючи йому пачку.
“Привіт,” Сіріус повертається і хитає головою. “Ні, дякую.”
Ремус знизує плечима і ховає сигарети назад у кишеню. На подвір’ї здебільшого темно, ділянка освітлена лише маленьким ліхтариком над дверима, через які вони щойно вийшли, і дим, який видихає Ремус, в’ється над ним, наче морозний туман. Сіріус спостерігає задумливо, раптом вагаючись, що сказати.
“Ти той хлопиць з потяга,” потішено констатує Ремус.
Сіріус раптом згадує, чому він тут взагалі. “О, точно!” Він залазить у карман джинс і дістає гаманець Ремуса. “Я хотів повернути тобі це.”
“Дякую,” каже Ремус з легкою посмішкою і бере гаманець так, наче це щось зовсім неважливе. Він навіть не перевіряє, чи все на місці, перш ніж покласти його до кишені. “Як ти знайшов мене? У нас є спільні друзі?”
Сіріусу це здається дещо сюрреалістичним, але це ж Берлін, тож звідки йому знати? Можливо, це не така вже й рідкість, якщо прожити тут досить довго і мати велике коло знайомих. Але це не про Сіріуса.
“Ні, не думаю,” каже Сіріус. “В твоїй кишені була серветка з цього закладу. Я вирішив спробувати.”
Рука Ремуса застигла на півшляху до губ, і він дивиться на Сіріуса великими очима, а на обличчі повільно розпливається усмішка. Потім він сміється, голосно і нестримно, і цей звук луною розноситься по безлюдному подвір’ю. “Вау,” видихає він. “Неймовірно! Схоже на те, як би я сам вчинив!”
Сіріус нерішуче посміхається йому. “Справді?”
“Та,” погоджується Ремус. “Однозначно. Ти не знав, працюю я тут чи ні, але все одно прийшов. Я б думав якось так: «Будь ласка, всесвіте, якщо цьому судилося статися, нехай він буде тут сьогодні ввечері».”
Якщо цьому судилося статися. Сіріус важко ковтає, не дуже розуміючи, як це розуміти. Він мав на увазі «судилося повернути йому гаманець», чи це було в романтичному плані?
“Гадаю, все ж судилося,” сміливо каже Сіріус і сміється з того, як Ремус зацікавлено киває головою і угукає над цигаркою.
“Обожнюю коли це стається,” щасливо говорить Ремус.
“Ти часто спілкуєшся зі всесвітом?” питає, явно розважаючись.
“О, постійно,” абсолютно серйозно відповідає Ремус. “Тобі теж варто спробувати. Інколи він навіть відповідає.”
Якби всесвіт був здатен говорити з людьми, він би точно робив це через таких, як Ремус, думає Сіріус. Записка з гаманця Ремуса, знову зринає в його думках. У цей момент він готовий повірити, що цей хлопець – такий собі сучасний Ісус у поношених вансах та епатажній куртці.
“А всесвіт сказав тобі заблокувати свої картки?” дражливо спитав Сіріус.
Ремус пирхає. “Ні. Нащо мені це робити?”
О, господи. Сіріус так і знав.
“Бо я легко міг тебе пограбувати,” пояснює Сіріус, наче малій дитині.
“Ой,” Ремус каже незацікавлено і махає рукою. “Ти би цього не зробив.”
Це якесь божевілля. Ремус буквально нічого не знає про Сіріуса. Принаймні, нічого, що могло б виправдати таку довіру. Колись він стане жертвою величезного скаму, Сіріус у цьому впевнений.
“А якби я не знайшов тебе тут?” запитав Сіріус, трохи роздратовано. Власне чого це його так турбує? Це не його справа.
Ремус хитає головою і посміхається до нього. “Я взагалі-то очікував, що ти прийдеш до моєї квартири. У тебе є адреса і все таке.”
“Ти очікував?” запитує Сіріус, і його брови самі собою повзуть вгору.
“Ну так,” Ремус знизує плечима. “Чи, скоріше, сподівався. Як інакше я мав би нагоду поговорити з тобою?”
Сіріус не впевнений, чи дзвенить у вухах від гучної музики всередині, чи це просто мозок занурюється у фазу сну. “Чекай, чекай,” випалює він. “Ти дав мені куртку, знаючи, що всередині був гаманець? Бо ти хотів поговорити зі мною?”
Ремус сміється і киває. “Так! Спрацювало!”
Чомусь Сіріус відчуває провину за те, що підтримує цю маячню. Це було дурне рішення, і він просто заохочує таку поведінку.
“Хто так робить взагалі?!” вигукує Сіріус, шокований до нестями.
Ремус знову сміється, блимаючи ямочками. “Я! Ніхто вже не просить номер телефону ось так, це стрьомно. Це був єдиний варіант.”
Він геть божевільний.
“Ти божевільний,” серйозно каже Сіріус. “Просити чийсь номер телефону в поїзді – це стрьомно, але давати незнайомцю свій гаманець в надії, що він тебе шукатиме – це, по-твоєму, нормально?”
Ремус все ще посміхається до нього, абсолютно не переймаючись маленькою життєвою кризою, яку він щойно спровокував. “Ти дав би мені номер, якби я попросив?”
“Гадаю, ні,” визнає Сіріус.
Ремус цокає язиком і киває. “Бачиш. Це був єдиний варіант.”
Вони трохи постояли мовчки, Ремус неквапливо курив, а Сіріус намагався збагнути, що, в біса, відбувається. Ремус хотів знову з ним поговорити. Блять…
“Навіть не знаю, як реагувати,” повільно каже Сіріус. “Тепер твоя куртка у мене. Це вартувало того?”
Ремус видає зацікавлене мугикання, наче Сіріус йому щось нагадав. “О, так, на рахунок куртки.” Він ніяково посміхається. “Можеш її повернути? Мені її сестра подарувала.”
Сіріус дивиться на нього недовірливо, розмірковуючи, чи варто йому відмови, щоб провчити Ремуса, не можна просто щось таке робити і сподіватися, що все буде добре. Світ не так влаштований. Він мав би вже це зрозуміти!
“Добре,” він нарешті поступається. “Але я її не брав сьогодні з собою.”
Ремус, схоже, був у захваті від такої відповіді і хихикає. “Ох. Як шкода. Нам доведеться зустрітися знову.”
Сіріус збентежено хитає головою, але не може стримати посмішки. “Думаю тепер я маю попросити твій номер.”
Замість того, щоб просто дати номер, Ремус лише посміхається своєю глузливою посмішкою. Сіріус не впевнений, дратує це його чи подобається. Це точно змушує його відчувати щось. “Попроси,” він кидає виклик.
“Даш мені свій номер?”
Ремус дуже повільно, дуже ретельно оглядає його і стискає губи. “Не знаю,” бурмоче він. “Я навіть не знаю твого імені. Номер телефону – це дуууже особисте.”
“Ти віддав мені свій паспорт! Банківські картки! Медстраховку!” Сіріус вибухає, сплескуючи руками. Він важко зітхає, знічуючись під веселим поглядом Ремуса, і знову заспокоюється. “Сіріус я. Сіріус Блек.”
“Класне ім’я,” зауважує Ремус і недбало жбурляє обгорілий недопалок у темряву. “Дай мені свій телефон.”
Сіріус витягує його занімілими пальцями і віддає, а Ремус швидко заходить у контакти. Сіріус не бачить його очей, віддзеркалення екрану затуляють окуляри, але його обличчя виглядає якось похмуро в різкому світлі. Коли він повертає телефон, їхні пальці злегка торкаються, і від несподіванки Сіріус ледь не впускає телефон на бетон. Пальці Ремуса неймовірно теплі, як на того, хто стояв на вулиці зимової ночі в одній футболці.
Їхні погляди зустрічаються, поки Сіріус кладе телефон назад у кишеню, і Ремус посміхається. “Ти знаєш, що можеш просто зробити це.”
“Що?”
Ремус трохи нахиляє голову. “Можеш поцілувати мене.”
Сіріус робить тремтячий вдих і трохи відступає назад. “З чого ти взяв, що я хочу поцілувати тебе?”
“Ммм.” Ремус примружує очі. “Ти завжди остерігаєшся робити те, що хочеш?”
“З чого ти взяв, що я цього хочу?” повторює Сіріус, від такої зухвалості в його грудях здіймається хвиля обурення.
“Як саме це працює, га?” Ремус запитує натомість, його голос легкий і приязний. “Ти краще контролюєш ситуацію таким чином?”
Сіріус навіть не знає, що на це сказати. Почувається він так, ніби його вдарили під дих. Усе, що він може – це дивитися з роззявленим ротом на осяяне обличчя Ремуса і намагатися згадати, як дихати.
Після ретельного вивчення його обличчя, Ремус киває, ніби зробив якийсь висновок, і повертається до дверей, що ведуть до клубу. Сіріус все ще не може поворухнутися, коли той кидає йому через плече, “Wer nicht wagt, der nicht gewinnt[i].”
Сіріус недостатньо добре володіє німецькою, щоб зрозуміти його, і це чомусь пробуджує його від заціпеніння, в якому він опинився. Він кидається до дверей, але вони вже зачинилися за Ремусом. Вони не відчиняються, коли він смикає їх. Він просто зачинив Сіріуса.
“Пішов ти, Ремусе Люпине,” гримає Сіріус і б’є ногою по металу. “Чорти б тебе побрали!”
***
По дорозі до дому, Сіріус проходить п’ять стадій відчаю у швидкій послідовності, і все через Ремуса Люпина. Йому довелося обійти всю будівлю, щоб повернутися назад і забрати свою куртку. На якусь мить він подумав про те, щоб піти до бару і… Що саме він би зробив, Сіріус насправді не знає. Сказав би Ремусові, що він козел? Дав би йому по морді? Поцілував би його? Усе це – саме у такій послідовності?
Та він цього не зробив. Він вирішив піти додому пішки, а не їхати громадським транспортом, сподіваючись, що це його заспокоїть.
Слова Ремуса досі луною відбиваються у голові. Можеш просто зробити це.
Сіріус роздратовано видихає повітря. Воно виходить густим і туманним у морозному лютневому повітрі і у пам’яті зринає обаз Ремуса, який курить, стоячи поруч з ним у тому задвірку.
Сіріус не хоче його цілувати. Чого б це йому хотіти? Вони навіть не знають одне одного. Він навіть не настільки привабливий. Сіріус навіть не має часу на подібні речі. Сіріус навіть не ґей.
За кого він себе має?! Увірватися в життя Сіріуса, провернути такий божевільний трюк, а потім змусити Сіріуса почувати себе маленьким і вразливим лише парою слів! З його дурними окулярами, дурним одягом і дурними ямочками… Яке він має право робити такі припущення? А потім ще й звинувачувати Сіріуса в тому, що він якийсь… недоумок, зациклений на контролі.
Можливо, Сіріусу варто забити на все це. Забути Ремуса Люпина і його навіжену поведінку, видалити його номер, надіслати йому поштою його дурнувату куртку і до кінця життя не з’являтися в цьому клубі. Тоді Сіріус міг би просто забути про все, що сталося, і вдавати, що ніякого Ремуса Люпина не існує, що він не живе у тому самому місті.
Та що це змінить?
Сіріус ко́пає ногою кришку від пляшки і бачить, як вона викочується на дорогу прямо під колеса автомобіля, що проїжджає повз.
Ти завжди остерігаєшся робити те, що хочеш?
Річ у тім, що Ремус не помилився, і саме це викликало у Сіріуса такі емоції. Він був цілковито нещасним, його дні складалися з того, що він прокидався, запитував себе, чи все це справді того варте, ходив на роботу, поглинав холодну вечерю і благав, щоб його скоріше накрив сон. Перше, що Сіріус зробив для себе цього місяця, – пішов кудись увечері.
Ти краще контролюєш ситуацію таким чином?
Сіріус вважає, що він взагалі не контролює своє життя. Саме через це він переїхав в іншу країну – щоб бути самим собою. З’ясувати, ким він є насправді. Але все, що він зрештою робив – ретельно уникав будь-якої можливості пізнати це, ніби боячись того, що він дізнається про себе.
Ти завжди остерігаєшся робити те, що хочеш?
Ні. Так. Можливо.
Він дістає і розблоковує телефон. Вкладка відкривається на останньому збереженому контакті.
“От зараза,” Сіріус бурмоче і сміється.
Він записав лише своє ім’я, мабуть, правильно припустивши, що він буде єдиним Ремусом у житті Сіріуса, і поставив після нього емодзі. Усміхнений смайлик з янгольським німбом.
Може зрештою Сіріус таки хоче поцілувати його.
Я також хочу назад свою куртку , пише Сіріус.
Він не очікував отримати відповідь так швидко, але щойно він відчиняє вхідні двері, його телефон вібрує.
(4:07) Ні
(4:07) Мені вона подобається
(4:08) Зараз вона на мені :))
Окей, Сіріус дійсно хоче його поцілувати.
***
Сіріус спирається на холодні металеві перила мосту і дивиться вниз на залізничні колії. Недільний день, сонце вже сідає, і горизонт Берліна виглядає як імпресіоністична картина на тлі хмар, що повільно тьмяніють.
Ще не так пізно, і в неділю всі магазини зачинені, але на вулиці Warschauer Brücke вирує життя. Це місце тутешніх тусовок, і тут збираються різні люди, щоб провести вечір. Біля входу на вокзал грають музиканти-аматори, снують групи студентів, люди голосно сміються і розмовляють – тусовщики органічно змішуються з «нормальним» натовпом.
Сіріус дивиться вниз на залізничні колії і намагається ігнорувати хаос. Переважно той, що панує в його голові, але також і вуличний.
“Гарно, правда?” звучить позаду голос Ремуса.
Сіріус відриває погляд від колій і дивиться на небо. Хмари сьогодні справді виглядають неймовірно, чомусь перервавши ідеальну двотижневу смугу брудно-сірого кольору і переливаючись усіма відтінками жовтого, червоного та помаранчевого у світлі призахідного сонця.
“Так, мабуть,” бурмоче Сіріус і повертається.
Ремус не дивиться на небо. Він дивиться прямо на Сіріуса з легкою усмішкою. Ямочок не видно, і Сіріус думає, що у нього, певно, вже обсессія, бо він зразу же намагається придумати щось, що могло би їх повернути на це обличчя.
Сьогодні на ньому інший світшот – червоний з жовтими швами на манжетах і горловині, він виглядає плотним і затишним. Сіріус хмуриться і поспішає віддати йому куртку – причину цієї зустрічі.
“Ти прийшов без куртки?” запитав Сіріус, все ще насуплений. “П’ять градусів на надворі!”
Ремус знизує плечима і бере річ. “У потязі було тепло. І тепер у мене знову є куртка.” Він застібає її і посміхається. “Дякую.”
Сіріус киває і не знає, що ще сказати. По суті, він свою справу зробив – Ремус отримав свій гаманець і куртку назад. Тепер вони можуть розходитись кожен своєю дорогою.
Але, чесно кажучи, Сіріусу цього не хочеться. Що йому зробити, щоб якось продовжити їхнє знайомство?
“Ходім,” невимушено каже Ремус, звільняючи його від задачі. “Хочу показати тобі дещо.”
Він хапає Сіріуса за зап’ясток і тягне його за собою, легко пробиваючись крізь натовп, прямуючи до вулиці перед мостом. Сіріус намагається втриматися на плаву, трохи спантеличений тим, як Ремус поводиться з ним, наче у дешевій романтичній комедії, і водночас вдячний, бо без цього вони б точно загубились.
“Почекай хвильку,” Ремус каже, зупиняючись перед Späti. “Зараз буду.”
Він відпускає Сіріусову руку і заходить всередину, вже махаючи рукою хлопцеві за прилавком знадвору, наче вони знайомі вічність. Може, так воно й було. Якщо Ремус часто тут буває, то він міг би бути постійним клієнтом. Сіріус не є постійним клієнтом ніде, окрім найближчої продуктової крамниці, і він сумнівається, що це пов’язано з тим, що він в Берліні недавно.
За кілька хвилин Ремус вийшов з двома пляшками пива в руці і чомусь чупачупсом. Тим, що забарвлює язик, коли його їси. Йому що, п’ять років? Сіріус піднімає брови, але нічого не каже.
“Ідем туди,” каже Ремус і цього разу не бере його за руку, що, безумовно, не змушує Сіріуса почуватися розчарованим.
Вони повертаються в тому ж напрямку, звідки прийшли, але цього разу Ремус спускається маленькими, майже непомітними металевими сходами, які, схоже, ведуть до залізничного вокзалу під мостом. Сіріус трохи не розуміє, куди вони йдуть, але вся його концентрація спрямована на те, щоб не послизнутися на металевих сходинках. Ремус просто ступає по них, наче ніколи в житті не хвилювався, що може впасти і розквасити голову.
Мабуть, так і є, якщо подумати.
Сходи ведуть вниз рівня до колій, але не до платформи. Вони опиняються навпроти неї, стоячи на вузькому клаптику бруду під аркою мосту. Ремус посміхається на його запитальний погляд і цілеспрямовано крокує до кущів, перш ніж зникнути за гілками.
Що за хрінь? Сіріуса зараз замочать в якомусь кущі?
Він поспішає наздогнати його, ледь не виколовши собі око впертою гілкою, і слідом за Ремусом переходить на інший бік.
“Що,” здивовано каже Сіріус.
За кущами не якийсь прихований рай абощо – лише довгий вузький виступ з білого каменю, що звисає поруч із залізничними коліями зі схилу, вкритого брудом і травою. Ремус підморгує йому і вже сидить на ньому, звісивши ноги й поставивши поруч пиво.
“Це взагалі легально?” невпевнено питає Сіріус. Здається, вони надто близько до колії, що, якщо їхатиме поїзд? Хіба це безпечно?
“Це Берлін, Сіріусе,” Ремус сміється і вправно відкриває пиво об край виступу. “Якщо це нікому не шкодить – це дозволено.”
Він пропонує пляшку Сіріусу і посміхається, коли той, зітхнувши, сідає. Це те, чого Сіріус уже навчився за два місяці перебування в Берліні – повне ігнорування будь-яких правил стало для нього справжнім культурним шоком, особливо тому, що він не очікував такого від німців. Це просто йшло врозріз з усіма стереотипами.
“Берлін,” видихає Сіріус. “Закон – це лише рекомендація.”
Ремус сміється, ніби геть не в собі, і цокає дном своєї пляшки об Сіріусову. “Prost.”
Сіріус роззирається довкола, потягуючи свій напій. З одного боку небо з жовто-гарячого стає насичено-рожевим, краї його вже фарбуються фіолетовим з початком ночі. Видно усі маленькі мерехтливі вогники у вікнах хмарочосів на тлі неба, а Fernsehturm пронизує хмари, наче величезний спис. У той же час, над ними, з мосту ледь чутно долинає музика і розмови – трохи сильніше, коли вітер дме в потрібний бік.
“Звідки ти?” питає Ремус.
“З Лондона.”
“Аа.” киває Ремус. “Червоні автобуси. Біґ-Бен. Букінґемський палатц.”
Те як Ремус чеканить ‘Букінгемський Палац’ своїм чарівним акцентом смішить Сіріуса. “Так.” він віддзеркалює посмішку Ремуса. “Ти був там?”
“Якось раз, під час шкільної екскурсії,” задумливо каже Ремус. “Але це було років десять тому. Я небагато пам’ятаю. Єдине, що нас цікавило – як втікти від вчителів і напитися.”
Сіріус сміється і салютує пивом. “Може тому ти і не пам’ятаєш.”
Ремус лише сміється, погоджуючись. “Що ж ти робиш у Берліні, лондонський хлопчику?”
Коли він каже «лондонський хлопчик», у Сіріуса скручує живіт, і він тремтливо видихає. “Припускаю, як і решта людей у Берліні. Шукаю долі.”
“Знайшов?” зацікавлено питає Ремус.
“Ще ні,” зізнається Сіріус, брови супляться, і він хмуритися.
“Можливо ти просто шукаєш не там де треба,” легко припускає Ремус.
“Можливо,” похмуро відповідає Сіріус.
Ремус наспівує і починає розгортати чупачупс. Сіріус спостерігає за ним, забавляючись.
“І як тобі Берлін?” Він кладе цукерку до рота, через що його щока комічно випинається, і посміхається. “Подобається?”
“Не знаю…” зітхає Сіріус. “Я тут лише пару місяців. Мабуть, зарано казати.”
Ремус киває. “Берлін такий. Ти його або любиш або ненавидиш,” каже він, його слова трохи приглушені цукеркою. “Дай йому час.”
Сіріус посміхається його інтонації. “А ти любиш чи ненавидиш його?”
“Це,” серйозно говорить Ремус і широко обводить руками, ніби намагаючись обійняти місто перед ними, “мій дім. Це все, що у мене є.”
Це не зовсім відповідь на запитання Сіріуса. Лондон був його домівкою все життя, і Сіріус не може уявити собі гіршого місця, але він не допитується далі. Замість цього він з патологічним захопленням спостерігає, як Ремус дістає чупачупс, щоб зробити ковток пива.
“Це ж на смак як лайно?” запитав Сіріус, вражений такою комбінацією.
Ремус робить ковток і кривиться, киваючи. “Це бридко,” погоджується він і сміється, запихаючи льодяник назад до рота. Сіріус помічає кінчик його неприродно червоного язика, вже пофарбованого льодяником.
“Нащо ти це робиш тоді?” хитає головою Сіріус. “Нащо ти взагалі купив це?”
“А чому ні?” Ремус перепитує і, усміхаючись, схиляє голову. Потім знову дістає чупачупс, пропонуючи його Сіріусу. “Хочеш?”
Сіріус морщить ніс. “Ні, фу, це огидно.”
Ремус посміхається, дивлячись на нього. “Тому, що це було у мене в роті чи тому, що солодке?”
“Тому, що я дорослий чоловік,” уїдливо каже Сіріус і підозріло дивиться на все ще простягнуту руку. Слина Ремуса на ній – найменш огидна частина цієї історії.
“Хто сказав, що дорослий чоловік не може розважитись?” змовницьки питає Ремус.
“Це у твоєму розумінні розваги?”
Ремус закидає голову назад і сміється. Так він виглядає абсолютно приголомшливо. Його кучері майже світяться в червоному сяйві призахідного сонця, а білі зуби волого виблискують. Сіріус просто спостерігає за ним, не в змозі відірвати погляд від гострого профілю та адамового яблука.
“Все ними є!”
Сіріус здіймає брову. “Що?”
“Все,” пояснює Ремус і хихоче. “Все, що я роблю. Це розваги.”
Ніщо ніколи не було таким чужим для Сіріуса, як робити все заради задоволення. Але він не може не повірити Ремусові. Той справді справляє враження людини, яка перебуває в повній гармонії з собою, насолоджуючись кожною миттю свого життя на повну, робить божевільні вчинки з примхи, просто тому, що йому заманулося.
Немовби підкреслюючи його слова, коліями прокочується гуркіт, і з-під мосту визирає потяг, якраз на колії, яка найближче до місця, де вони сидять. Ремус дивиться на нього з величезною посмішкою на обличчі і швидко кладе цукерку назад до рота, а потім хапає Сіріуса за руку якраз тоді, коли потяг проноситься повз них.
Чесно, це страшно – до вагонів менше метру, а потік вітру різко дме Сіріусу в обличчя, коли потяг проїжджає повз нього на повній швидкості. Його серце завмирає і переходить у галоп, пульс, що відбивається у вухах, неможливо відрізнити від брязкоту рейок. Сіріус стискає руку Ремуса у своїй і дивиться на нього.
Він знову сміється, широко розплющені очі дивляться в небо. Його волосся дико куйовдиться над обличчям, і він піднімає руки, одною з них тягнучи Сіріуса за собою, наче мчить униз по схилу з американських гірок.
Поїзд мчить повз, знову занурюючи їх у майже оглушливу тишу, і Ремус озирається на Сіріуса. Його очі ясно світяться за окулярами, і він дихає так само важко і швидко, як і Сіріус.
“Весело!” каже він і знову сміється, все ще міцно тримаючи руку Сіріуса.
Озираючись назад, Сіріус без жодних сумнівів розуміє, що це був саме той момент, коли він перестав існувати і почав знову жити.
Wer nicht wagt, der nicht gewinnt – німецький еквівалент «нічого не зроблено, нічого не здобуто» (nothing ventured, nothing gained)
Späti – (скорочення від Spätkauf) – це, по суті, цілодобовий магазин (дуже популярний, оскільки магазини в Німеччині не працюють у неділю), який продає переважно напої та деякі продукти харчування. Це велика частина берлінської культури; такі магазини є скрізь, і здебільшого вони належать місцевим жителям, а не великим мережам. Іноді вони мають кілька місць для сидіння на вулиці, щоб люди могли випити і потусуватися там.
Prost – Будьмо!
Fernsehturm – Берлінська телевежа, ймовірно, найвідоміша пам’ятка Берліна.
0 Коментарів